„Jelikož se jednalo o koupi úplně vybydleného bytu, pustili jsme se do kompletní rekonstrukce. Protože jde o panelákovou kuchyň o rozměrech230 cm x 310 cm, rozhodli jsme se propojit kuchyň s obývacím pokojem, abychom ji opticky zvětšili,“ popisuje počátek rekonstrukce pan Michalec.

 

„Přípravy kuchyně a projektu nám zabraly dost času, nechtěli jsme nic podcenit.  Projekt a realizaci našich vlastních návrhů zajišťovala firma, se kterou jsme byli nadmíru spokojeni. Náš rozpočet na novou kuchyň bez spotřebičů činil cca 130 000,- Kč a nebyl překročen,“ prozrazuje podrobnosti z přestavby pan Petr.

 

„U nové kuchyně jsme kladli důraz zejména na dostatečnou velikost pracovní plochy, ergonomické uspořádání jednotlivých zásuvek, skříněk a pochopitelně i spotřebičů, například mikrovlnná trouba ve výšce očí, kdežto klasická trouba cca 80 cm od podlahy, myčka blízko dřezu a podobně,“ píše dále pan Michalec.

 

„Do nové linky jsme nechali zapracovat několik vylepšení. Například u skříněk jsou použité dvojí boky, díky čemuž nejsou vidět jednotlivé spoje, šroubky a jejich krytky. Volně stojící lednice je umístěná do tzv. „garáže“, takže z boku vypadá jako vestavná," pokračuje pan Michalec. 

 

„Do linky je zabudován i sorter na tříděný odpad. Zvýšená linka s pracovní deskou a vycvakávací sokly pod linkou umožňují ukládat věci pod linku,“ prozrazuje vylepšení kuchyně pan Michalec.

 

„Velice si pochvaluji, že jsme místo obkladů za kuchyňskou linku použili laminátovou desku v dekoru linky, která se snadno udržuje a nenarušuje ráz kuchyně. Dobrým nápadem také bylo využití hluchého rohu kuchyňské linky umístěním rohového dřezu se zvýšeným odkládacím pultem a nenápadné zakrytí odtahu z digestoře,“ vysvětluje čtenář našeho webu.

   

„Pracovní plocha činí v součtu neskutečných 300 cm, což je oproti naší bývalé mini kuchyňce s pracovní plochou 60 cm nesmírný luxus a hned se nám tam lépe vaří. Každému můžeme doporučit myčku nádobí, neboť kuchyň je prakticky pořád uklizená a po každém obědě není potřeba řešit dilema, kdo to nádobí dneska umyje,“ uzavírá své vyprávění pan Petr.

Text a foto: čtenář