„Skoro 20 let jsme bydleli v klasickém panelákovém bytě 3+1 s umakartovým jádrem a těšili jsme se na přestavbu. Ta proběhla předloni a nyní si užíváme krásné bydlení,“ začíná své vyprávění paní Belinová z Jihlavy, jíž se její rekonstrukce, jak sami vidíte, velmi povedla. Málokdo by hádal, že se dívá neklasickou panelákovou kuchyni…

Pohled na linku s věstavěným sporákem, varbou deskou a komínovou digestoří.Pohled na linku s věstavěným sporákem, varbou deskou a komínovou digestoří.

„Vybourali jsme celé jádro a kolem koupelny, kde je umyvadlo, sprchový kout a WC jsme obkroužili kuchyň. Jsou zde vestavěné spotřebiče a u okna vestavěná lednice s mrazákem,“ vysvětluje paní Belinová.

Nerezový sporák v „retro stylu “ a nad ním komínová digestoř, stylově slaďená.Linka ze světlého, bukového dřeva ladí s šedou, mramorovanou pracovní plochou.

„Stůl a židle jsou původní, ale přáli bychom si je sladit do budoucna s kuchyní. Kuchyň vyrobili truhláři na míru, podle koupelny. Vybrali jsme si k tomu šedou dlažbu a šedé kachličky na obklad,“ popisuje paní Belinová. Kombinace relativně světlého dřeva na dvířkách linky s holibičí šedou obkladaček a dlažbou ve stejné barvě, s níž ladí i pracovní plocha, se velmi vyvedla.

Dveře ve dřevě stejné barvy jako je linka.Šedá dlažba skvěle ladí s obkladačkami a pracovní plochou.

„Nad stolem je červené světlo a druhé světlo je směrem do chodby. U jídelního stolu vzniklo malé náměstíčko, kde velmi rád odpočívá náš pes,“ pousmála se paní Belinová.

Pohled na jídelní kout s nábytkem, který majitelé hodlají vyměnit za modernější.I plynoměr paní Belinová skryla do stejné skříňky, jako jsou ty v kuchyňské lince.

„S novou dispozicí jsme se radili s pánem od stavební firmy, kterou nám doporučil soused. Celou přestavbu nám pak udělal na klíč. Rozpočet kuchyně vyšel kolem 130 000 Kč,“ zakončuje paní Belinová. Nutno dodat, že za svoje peníze mají Belinovi krásnou kuchyni. Co si o ní myslíte vy? Hlasujte v naší anketě!