To už si dnes neumí nikdo ani představit. Maminka Kateřiny, Tomáše a Petra, Taťána Pospíšilová (62) pochází z Moskvy a vyrůstala v tzv. komunálním bytě, kde celá rodina bydlela v jednom pokoji a o kuchyň a sociální zařízení se dělila s ostatními rodinami, které obývaly další pokoje v bytě. Prostě hrůza…

Klikněte pro větší obrázek!Po několika pronájmech je stávající byt, kde nyní rodina bydlí, jejich první opravdu vlastní bydlení s velkou kuchyní. A právě maminka tří hodných dětí si přeje novou kuchyň a koupelnu. Paní Pospíšilová ráda a velmi dobře vaří, ale ve své současné kuchyni již bohužel nemá potřebný komfort pro vaření ruských a samozřejmě i českých specialit. Její děti to dobře vědí.

Děti se přihlásili do pořadu Jak se staví sen, aby tak mohli poděkovat rodičům za jejich péči. Co si tedy děti pro své rodiče přály? V kuchyni se jednalo o výměnu kuchyňské linky a spotřebičů, které byly zastaralé, jak z pohledu designu, stavu, tak i funkčnosti.

Pojďte se podívat, jak to celé probíhalo:

Klikněte pro větší obrázek!

Vidíte sami, že stará kuchyně už opravdu neodpovídala dnešním nárokům, ať už z hlediska funkčnosti, natožpak estetického dojmu.

Klikněte pro větší obrázek!

V zadání stálo, že pokud by navíc designéři navrhli nové rozvržení kuchyně, která slouží i jako jídelna pro společné oslavy, bylo by to jen k dobru. Kuchyň má plochu zhruba 25m 2. Na dalším obrázku uvidíte, jak si s tím designéři poradili…

Klikněte pro větší obrázek!

Vznikla rozkošná, prostorná kuchyně i s velmi příjemným posezením, kam se vejde celá rodina a může si pochutnávat na maminčině vyhlášeném boršči.

 Foto: TV Prima