Klikněte na obrázek pro zvětšení Na rekonstrukci měli designéři jen sedm dní

Před několika dny se manželé přestěhovali do menšího bytu, který potřebují zařídit a trochu přestavět. Jaroslav Nebuška se po náročném stěhování rozhodl manželku ušetřit starostí s vybalováním věcí a odjeli na týdenní pobyt do Lázní Bechyně. Paní Nebušková netuší, co ji po příjezdu čeká. Určitě to ale bude příjemné překvapení.

V nezařízeném 3+1 se rekonstruoval obývací pokoj, kuchyni a předsíň. Ve vstupní chodbě bylo třeba zařídit úložný prostor ve formě vestavených skříní. V obývacím pokoji se nahromadil nábytek ze starého bytu, který se na nové místo nehodí. Musely se pokládat nové podlahy, vybalovat krabice ze stěhování i nakupovat nový nábytek. Nebylo toho málo, ale noví designéři si poradili! Na celou rekonstrukci měli pouhý týden.

Patronka dílu Petra Černocká

Klikněte na obrázek pro zvětšení„Byla jsem ráda, že právě já můžu být patronem tohoto dílu,“ prozradila Petra Černocká, která pořad z televize dobře zná. „Momentálně zařizuji s manželem chalupu, takže mi nákup nového nábytku ani rekonstrukce není cizí. I náš byt jsem si zařídila sama, a když na to mám čas, dokážu si to i užít,“ dodala Petra.

Slovo designéra

„Rekonstrukce tohoto bytu technicky rozhodně náročná není,“ říká designérka bytu pana Nebušky, ale v zápětí dodává: „Zato designově je přestavba a vybavení o to horší. Majitel má představu o rustikálním, zdobném nábytku. Pro mě je to tedy zajímavá zkušenost, protože to rozhodně není můj styl,“ svěřuje se Anna Lacová. „O to větší je to pro mě výzva a těším se na možnost zkusit něco nového.“ A jak se tvářila na návrhy pana Nebušky, který už určitou představu o rekonstrukci a vybavení má? „Samozřejmě jsme ho vyslechli a byli jsme nadšeni jeho aktivitou. Některé jeho postřehy využijeme a budeme styl respektovat, nicméně ta stěžejní změna bude jen na nás s Lukášem. Aspoň bude o to víc překvapený a věřím, že příjemně,“ dodala Anna lacová, která na bytě Nebuškovývh pracovala spolu s kolegou Lukášem Fictumem.

Prohlédněte se, jak vypadal byt „před“ a „po“!

 

Klikněte na obrázek pro zvětšení

Fádní a nezajímavá, skoro by se chtělo říci ošklivá byla původní kuchyně manželů Nebuškových.

 

Klikněte na obrázek pro zvětšení

Po zásahu designérů dostala kuchyně nový, svěží duch: Na obložení za kuchyňskou linku použili teplou oranžovou barvu, která ostatně dominuje v celém bytě, a krásně se pojí s teple hnědou barvou dřevěné linky. Barový pultík v popředí je nejen zajímavý, ale i maximálně funkční.

 
Foto a autor: Prima TV
Více informací: web pořadu Jak se staví sen