„Jmenuji se Marcela Čížková. Je mi 37 let, stejně jako mému manželovi. S mým Jiřím jsme se před čtyřmi roky rozhodli postavit si dům. Koupili jsme pozemek v obci Sebuzín. Stavba nám trvala 3 roky a nyní už rok bydlíme v novém. Oba jsme „panelákové děti“a tak jsme z bydlení v přírodě nadšeni, stejně jako naše dcera a syn,“ začíná „od Adama“ paní Čížková.

 Kuchyně v rekonstrukci  Kuchyně v rekonstrukci

„V panelovém bytě jsme měli starou kuchyňskou linku, na kterou jsme se už nemohli ani podívat, natož na ní vařit. Byla už čtyřicet let stará. Všemožně jsem ji upravovala, tapetovala a natírala.Vymezený typický prostor do L, umakart a jádro na dalších 50 let, to byla hrozná představa. A tak jsme se do toho pustili,“ pokračuje paní Marcela.

 Celkový pohled na linku s krbem a jjídelním stolem.  Záběr na smetanově zbarvenou linku s vestavěnou nerezovou troubou.

„Výběr nové kuchyně zůstal na mě a zabral mi zhruba 5 měsíců. Na internetu jsem prohlížela různé styly linek a z časopisů jsem si vystřihovala samé kuchyně a nalepovala do sešitu. Už se mi o kuchyních i zdálo. Dostali jsme doporučení na truhláře z Povrlů, z druhého konce města, a ten nám udělal několik návrhů na míru na počítači. Vše jsme s ním konzultovali a on nás vždy ochotně navštívil a respektoval změny, které jsem si vymyslela. Dvířka a pracovní desku jsme vybrali ze vzorníku, stejně tak skleněnou výplň. Úchytky jsme si dokoupili v OBI. Jako památka po babičce mi zůstaly skleněné zásobníky na cukr, sůl a mouku a koření, a tak jsem si na truhláře vymyslela skříňku, která by na ně našla uplatnění,“ vysvětluje paní Marcela.

 Smetanová linka s dřevěnými bočnicemi do U, částečně je vidět i velké okno.  Pohled na monumentální krb ze světlého kamene, ratanové sezení a rustikální příborník.

„Spotřebiče jsem si objednala na internetu od renomované, ryze české firmy Mora. Kuchyňská linka na míru nás vyšla cca na 42 tisíc bez spotřebičů. Ostatní nábytek jsme zvolili tak, aby navozoval venkovský styl. Prozatím nám nezbyly finance na myčku, ale místo pro ni máme za závěsem. A nová lednice přijde na řadu až o Vánocích. Tu stávající máme 16 let a už pomalu dosluhuje,“ stěžuje si paní Čížková.

 Jídelní kout, laděný do modra - modrá je doplňková barva celé kuchyně.  Krásné velké okno, propouštějící do kuchyně spousty světla a závěs, který skrývá místo v budoucnu určené pro myčku.

„Často jezdíme k rodičům na chalupu, tak jsme se doma také chtěli cítit jako na chalupě. Pohoda, klídek, příroda. S kuchyní jsme naprosto spokojeni, je plně podle našich představ a hlavně nám v ní chutná,“ zakončuje vesele paní Marcela svoje vyprávění.

 Další rustikální kousek nábytku, knihovnička, ve stejném stylu jako příborník.  Svěží pohled na světlou, dřevěnou pracovní plochu, ladící s bočnicemi skříněk u linky.

Jak se vám její kuchyňka líbí? Zkuste také poslat tu svoji, když ji publikujeme, odměna vás nemine!