Rekonstrukce nonstop

Úvodní díl nové, druhé série pořadu, vysílaný 17. února, představil malý zázrak. Je vůbec reálné za 36 hodin dokonale zařídit byt dva plus kuchyňský kout? Ukázalo se, že to jde! Moderní lidé většinou trpí nedostatkem času, proto Prima posílila designérský tým a zvýšila počet odborníků na čtyři (Marta Eftimovská, Eduard Pázler, Petr Siedlaczek, Jiří Chocholoušek). Sledujte, co všechno se stane, když se začne zařizovat interiér jednoho dne v devět hodin ráno a skončí se druhý den v devět hodin večer.

Pracuje se nonstop, obytný karavan, který z pořadu Jak se staví sen možná už znáte, se stává nejen dopravním prostředkem, ale taky útočištěm pro krátký odpočinek unavených designérů, kteří stojí před zatím největší výzvou své kariéry… První proměnu v tomto extrémním duchu získal jako dárek mladý pan Nikola, který si vzal hypotéku na nový byt, ale už mu nezbývalo dost financí na jeho zařízení.

Patronka dílu Míša Dolinová

„Byla jsem nesmírně zvědavá, jak se taková proměna, respektive zařízení bytu, dá zvládnout za 36 hodin,“ říká Michaela Dolinová. „Ještě teď se skláním, smekám, prostě jsem v šoku z toho, že se za den a půl dá zařídit celkem slušně velké „dvakákáčko“. Všichni kmitali, všechna řemesla na sebe pěkně navazovala, prostě to jelo jako po másle. Hlavně jsem zjistila, že je úplná hloupost zařizovat byt po částech a všechno postupně dokupovat. Pak to nemá hlavu ani patu a nikdy nejste hotoví. Akce „kulový blesk“ je vážně fantastický nápad,“ uzavírá nadšeně Michaela.

Slovo designéra

„Tato proměna pro nás byla výzvou,“ shrnuje zážitky z první „šestatřicítky“, tedy proměny bytu, uskutečněné za pouhých 36 hodin, Marta Eftimovská. „Sáhli jsme si na dno sil, ale jsme na naši proměnu pyšní,“ doplňuje.

„Jak je naším zvykem, interiéry, které vytváříme, jsou osobité,“ pokračuje v popisu této proměny Petr Siedlaczek. Osobitý je i obyvatel bytu, který jsme měli tu čest zařídit. Je herec a proto jsme chtěli v tomto bytě vytvořit opravdovou podívanou. Pastu pro oči. Scénu, která neznamená svět, ale jeho soukromí,“ doplňuje mladý designér.

Prohlédněte si, jak vypadal byt „před“ a „po“!

Čtyři holé stěny. Jak si s nimi designéři poradili?

Kuchyňský kout působí moderně, je světlý a vzdušný. Jako zajímavý kontrapunkt k modernímu nábytku slouží pseudobarokní osvětlovací těleso na stropě.

Ložnice má krásné velké okno. Jak ho designéři využijí?  

 Využili… Přímo z postele, přátelského, velkého letiště se může pan Nikola dívat ven. Anebo na vesele žluté motýly na stropě…

„Holý“ obývák není z největších. Co s ním designéři provedou?

Tak nádherné sluneční hodiny na stěně by chtěl asi každý! A minimum pohodlného sedacího nábytku plus pár doplňků jako je skleněný konferenční stolek vzbuzuje ten provzdušněný pocit volného prostoru!

 

 
Chcete vědět víc? Klikněte!!

Foto a autor: Prima TV