„Před rokem jsme s přítelem koupili malinkou garsonku a pochopitelně jsme museli řešit problém s místem. Myslím, že se nám to nakonec celkem povedlo,“ začíná se svým vyprávěním paní Radka z Prahy, která nám poslala fotografii, jak velký prostor měli k dispozici. Původně tam prý byla jen lednička a mycí kout.

Klikněte pro větší obrázek!

Mladý pár se pustil do rekonstrukce. Peněz neměli nazbyt a tak si vše navrhovali sami a linku si nechali postavit na míru.

Klikněte pro větší obrázek!

A tady už vidíte výsledek. „Kuchyňská linka má tři skříňky nad sebou. V té horní jsou zabudovaná jednotlivě rozsvítitelná bodová světla tak, aby osvětlovala potřebnou část kuchyňské desky,“ vypráví paní Radka. Musíme uznat, že toto netradiční řešení nás vzhledem k minimálnímu prostoru nadchlo svou nápaditostí. 

Klikněte pro větší obrázek!

„Jediné, co jsme neodhadli, je velikost odpadkového koše, který jsme kupovali ještě do původního nájemního bytu, kde byla klasická velká kuchyně, takže v této naší „minikuchyňce" jsme ho rozdělili na tři části, a tak pohodlně třídíme odpad,“ vysvětluje paní Radka. „A na závěr ještě jedna „vychytávka": Do desky, která zbyla po  otvoru pro dřez, jsme vyřízli malé otvory pro uchopení, okraje jsme šikmo zbrousili, a tím nám vznikl poklop na dřez, takže v případě potřeby většího odkládacího místa stačí dřez přikrýt a rázem mám celistvou kuchyňskou desku.“ Tak to je nápad, co říkáte?

Klikněte pro větší obrázek!

Původně mladý pár prý uvažoval o malém barovém pultu místo kuchyňského stolu, ale nakonec zvolili variantu rozkládacího stolu, který se dá posunout do obývacího prostoru a tím vznikne posezení pro šest osob. A jedna informace na závěr, která vám zaručeně vyrazí dech: Toto vše vzniklo na ploše 2,10 m2 a celkové náklady byly 40.000,- Kč.

Text a foto: čtenářka