Dopis čtenářky:

Na Vašich stránkách jsem našla možnost nechat si navrhnout kuchyni. Tato nabídka mě velice zaujala, protože moje maminka už delší dobu uvažuje o její rekonstrukci. Ovšem chybí jí inspirace a já bych jí chtěla tímto připravit příjemné překvapení.

Kuchyň se nachází ve starším rodinném domě, který je kromě kuchyně zrekonstruovaný. Představovali bychom si ji v modernějším stylu, ale ne s žádnými extravagantními výstřelky. Bude sloužit k vaření jídel pro 3-4 lidi. Linku bychom chtěli v kombinaci dvou barev, preferujeme přírodní tóny, jako například tmavě hnědou, krémovou a béžovou.

V kuchyni bychom chtěli ledničku střední velikosti s mrazákem se 2-3 přihrádkami, dále vestavěnou myčku o šířce 45 cm. Varná deska by měla být plynová. Troubu bychom si přáli elektrickou, v úrovni očí, ale pokud by bylo málo prostoru, tak klidně pod varnou deskou. Dále bychom chtěli zabudovanou mikrovlnnou troubu. Dřez stačí menší, pouze na občasné mytí. Součástí kuchyně je i jídelní kout. Stůl by měl být pro čtyři osoby, ve stejné barvě jako linka. Kuchyň by měla být realizovatelná asi do 150 000 Kč i se spotřebiči.

Děkuji za případné zpracování.

Kamila Lajkepová

 

Rady odborníka:

Kamila Lajkepová má pro kuchyni přijatelný prostor i přijatelnou finanční hranici. Nic jí nebrání v tom, aby se pustila do práce. Kuchyně je limitována zídkou, která ji odděluje od jídelní části. Nevím, zda je nutné držet se i rozvodů, ale vzhledem k tomu, že mi nikdo nezakázal s nimi zamíchat… :c) Podlahu nechávám, ta se patrně měnit nebude.


Varianta A: Čokoládová

První návrh linky jsem postavila na stávajících rozvodech. Bylo by třeba doladit elektřinu k lednici a k troubě (prostor mezi okny), jinak by toto byla dobrá, praktická a nekomplikovaná varianta. Prostorná, funkční kuchyně.

Menší nevýhodou této linky je myčka přístupná jen z jedné strany, nicméně vhledem k plánované šířce myčky by to nemělo být na škodu.

 

 
Varianta B: Krémová

Druhá linka je také praktická, velká a prostorná, byla by ale už krapet komplikovanější a možná i dražší. A to především kvůli ostrůvkové digestoři. Škatulata si tu zahrály téměř všechny spotřebiče, proto by byl nutný zásah elektrikáře i instalatéra.
Na druhou stranu je to zajímavá, neotřelá linka v neutrálních barvách, s výraznou kresbou kamene na pracovní desce.

Nevýhodou je tu zase umístění myčky – opět je k ní přístup omezen.

 

 

Varianta C: Cihlová

Třetí návrh kuchyně by také nepředstavoval špatnou variantu, ale poněkud méně prostornou. I zde by se výrazně hýbalo se spotřebiči, trouba je umístěna v zásuvkových skříních mezi okny. Pravděpodobně se jedná o nejlacinější variantu, která je velice prostorná vzhledem k úložným prostorám. Pracovní plochu má ale dosti malou a pro větší vaření nepříliš vhodnou. Všimněte si ale, jak se mění nálada místnosti při změně barevných kombinací.

 


 
Autor: Bára Havlová | Fotografie: Bára Havlová