Dopis čtenářky:

Jsme mladí manželé a splnil se nám sen. Budeme bydlet v řadovém domečku, ve kterém budeme zařizovat svou první kuchyň. Proto bychom byli vděční, kdybyste nám mohli poradit, jak na to.

Prostor na kuchyň není moc velký, navíc digestoř prý musí být umístěna tam, kde je v návrhu nakreslena. Krb, který je uveden v nákresu, zatím není - ještě nejsme rozhodnutí, zda jej necháme vyhotovit.

Vždycky jsem si přála kuchyň s ostrůvkem a židlemi, případně ostrůvkem, od kterého by vedl jídelní stůl, ale nevím, jestli je to v tak malém prostoru realizovatelné. Také bych si přála vestavnou troubu s mikrovlkou a indukční varnou desku. Ještě jsem zapomněla uvést, že podlaha je světle hnědá.

Předem velmi děkuji za případné zpracování.

D. Zimmerová

Rady odborníka:

Prostor pro kuchyň paní Zimmerové je nevelký. Dá se říci, že je vlastně poměrně malý. Malý do té míry, abych již v úvodu zřejmě definitivně zbourala sen o ostrůvku či poloostrůvku. Linka sama o sobě bude mít prostoru dost. Je tu však nutné umístit lednici a potravinovou skříň a blok vyšších skříní zabere dosti místa. Navíc ostrůvek by byl skutečně ostrůvečkem, působil by tak jako tak trochu křečovitě. A tak trochu doufám, že s jídelním stolem pro více osob se v této kuchyni nepočítá. Zvláště pokud je komplikované pohybovat rozvody, není moc místa pro kouzla a čáry.

 

Varianta A: L v šedé a ořechu v kombinaci s vínovou malbou

Tato koncepce není špatná, vysoké skříně nabízí dostatek úložného prostoru, malý stolek může fungovat jako snídaňový, nebo se nemusí realizovat. Přijde mi však docela praktický. Linka nemá v rámci možností zásadní nevýhody.

 


Varianta B: Podzimní

Tóny oranžové, žluté a čokoládově hnědé vytváří útulnou a teplou atmosféru. Linka má stejnou koncepci, liší se jen v drobných detailech. Dřezem posunuji směrem doprava, zvětší se tak pracovní plocha. Pracovní (jídelní) stoleček je zde umístěn u krbu ve výklenku. Ani tato linka nemá zásadní minus.

 

 

Varianta C: Hýřící barvami

Na linku ve tvaru L přímo navazují vysoké skříně a k této koncepci je možné počítat s jídelním stolem. Černo-bílá je variabilní a doplnitelná kteroukoli barevnou kombinací. Nestárnoucí a nesmrtelná.

Výhodou je návaznost zón a jídelní stolek v místnosti. Nevýhodou linky je neprakticky umístěná myčka o šířce 45 cm hned vedle vysokých skříní. Od skříní ji nutně musí dělit lišta. Pracovní plocha je menší.

 

 

Všechny návrhy v tomto článku pocházejí z programu TurboFLOORPLAN Dům & Interiér & Zahrada Pro CZ.
Autor: Bára Havlová | Fotografie: Bára Havlová