Byt ve starší zástavbě v prestižní brněnské čtvrti má své osobité kouzlo. Vysoké stropy, velká okna, kterými proudí do místností spousta denního světla. Bydlí v něm rodina, která ráda tráví svůj čas co nejvíce pohromadě. Rekonstrukci velkorysého prostoru, který tvoří kuchyně, jídelna a obývací pokoj, svěřila ateliéru KYZLINK.

Plánek obývacího prostoru a kuchyně

Majitelé bytu preferují čistý, jednoduchý styl a přírodní dřevo. Od začátku se jim velmi líbila dominantní bílá barva v kombinaci s jednou až dvěma doplňkovými barvami. Už při prvních konzultacích s architekty si jednoznačně zvolili odstíny olivové zeleně. Celý projekt prošel poměrně dlouhým vývojem.

Varianta A - stůl u okna, hrášková úložná část

 

První dvě varianty návrhu vycházely z původního požadavku umístění jídelního stolu pod oknem (Varianty A a B), kde pracovní část je situována po pravé straně a úložná část v blízkosti jídelního stolu po straně levé.

Varianta B - stůl u okna, úložný prostor s policemi

 

V průběhu diskuzí vyšlo najevo, že by majitelé uvítali i pracovní stoleček, který by tvořil malou příruční pracovnu. Tento fakt inspiroval architekty k přepracování celé koncepce, jídelní a úložnou část umístili napravo a pracovní kout doprava k oknu (Varianta C).

Varianta C - s pracovním koutem

 

V definitivně poslední verzi (Varianta D) přibyl ještě domácí bar pro rychlé snídaně. Nakonec se ukázalo, že rozhodně stálo za to projekt neuspěchat a nechat dozrát do čtvrté varianty, která majitelům nejlépe vyhovuje.

Varianta D - se snídaňovým pultem

 

 

V projektu byly navrženy kvalitní materiály jako dřevo (jídelní stůl, podlaha, police), corian (pracovní deska), lakovaná MDF deska a nerez. Dlouho nebylo jasné, jak bude vypadat pověstná třešnička na dortu, úchytky. Nakonec zvítězily ty zapuštěné před klasickými, jsou prostě trendy!

 

Pomyslným středem této obytné kuchyně a možná i celého bytu je velký bytelný dřevěný stůl pro 4 až 6 osob, u kterého se rodina setkává, stoluje, probírá rodinné záležitosti. Pokud se u tohoto stolu v této nadčasové kuchyni budou v příjemné atmosféře setkávat i další generace, mohou mít architekti KYZLINK pocit dobře odvedené práce.

KYZLINK architects&interior
www.kyzlink.com