Dopis čtenářky

S přítelem jsme se rozhodli odstěhovat na vesnici a postavit si zde malý domek, dřevostavbu. Jako žena a budoucí matka vím, že budu trávit v kuchyni hodně času a pochopitelně ji chci mít co nejpraktičtější. Moje představa dokonalé kuchyně? Jednoduchá, moderní v přírodních barvách. Líbí se mi kámen, a proto mě oslovil styl kuchyně od Oresi Samoa, Samoa latea.

Posílám plánek budoucí kuchyně, ale upozorňuji, že mnoho věcí ještě není daných. Chtěla jsem, aby měla designérka co nejméně omezení. Je možné pohybovat s oknem. Jediné mé požadavky k rozmístění jsou podle Feng Shui: pod oknem pouze pracovní desku a sporák ne na severozápad.

Dále není na plánku zakreslena spíž, která by měla navazovat na zádveří. O její velikosti rozhodne až místo, které designérce zbude po naplánování kuchyně.

Spotřebiče mají být vestavné, ale zatím jsme si jistí pouze troubou, která by měla být asi 110 cm od podlahy a myčkou. Nevím, zda upotřebím mikrovlnku. Pak ještě s partnerem váháme, zda koupit americkou lednici, kterou chce on, nebo menší lednici a zvlášť větší mrazák, což je zase moje představa.

Protože bude kuchyň propojena s obývacím pokojem, měla by být alespoň opticky oddělena. Nevím, zda bude lepší bar oddělující obývací pokoj a jídelní stůl v kuchyni, nebo jídelní stůl oddělující kuchyň a ostrůvek s mycím centrem a menším barem na rychlé občerstvení. Cena kuchyně by se měla pohybovat kolem 100 000 Kč bez spotřebičů.

S přátelským pozdravem Adámková
 


Řešení odborníka

Kosý půdorys domu, interiér v přírodních tónech a velice široké zadání paní Adámkové mi dovoluje dokonce hýbat rozměry a umístěním oken i spíže. To je sen návrhářky. Místnost představuje vcelku netradiční prostor a překážek příliš neklade. Takže s chutí do toho.

Varianta A: Světlé laděná v kombinaci s kamenem

 

První variantu volím v barvách, které se majitelce líbí: světlé dřevo, kombinace bílé kávy a „kamene“ (uvozovky proto, že vzhledem k rozpočtu na kuchyni musí nutně jít o lamino imitaci, umělý kámen, nebo kámen by tuto částku překročil), rustikálněji laděná dlažba i zelená výmalba představují velice příjemný barevný koktejl.

Linka nabízí luxusní pracovní plochu pod oknem, prostorné úložné prostory. Na americkou lednici navazuje spíž.

 

Výhody: Jednoznačně prostor a celé vyznění linky

Nevýhody: Dražší ostrůvková digestoř. Pozor na rozměr ostrůvku, který nesmí bránit v pohodlném pohybu.

Varianta B: Linka z javoru s černou deskou

.  

Linka z javoru s černou deskou má praktický tvar U. I zde respektuji přání majitelky na pracovní plochu umístěnou pod oknem. Varné i mycí centrum jsem posunula směrem do místnosti, hloubka desky je 80 cm, což považuji za dobré řešení.

Nechybí rozhled do obytných prostor, netočíte se zády k přátelům. V této variantě chybí spíš, kterou jsem nahradila velkokapacitní vestavěnou skříní.


 

Výhody: Ergonomicky je kuchyně dobře řešená, poskytuje potřebné centimetry, o dostatku úložných prostor nemluvě.

Nevýhody: Vzhledem k mase dřeva na lince bych se varovala dalších dřevěných kombinací a především dřevěné podlahy. Zkrátka s dalším dřevem bych v rámci obytné zóny zacházela velice citlivě.

Varianta C: Javorové dřevo v kombinaci s šedou

 

Třetí varianta je situována do klasického L a barovým pultem. Spíž plynule navazuje na zádveří.

Linka je kombinací šedých dvířek a javorového dřeva . Barvy linky kopírují dlažbu, z té by pak měl vycházet i sedací nábytek.

Na linku navazuje krátký bar, který odděluje kuchyňku od ostatního prostoru. Může navazovat kolmo nebo šikmo, paralelně s protější stěnou. V druhém případě by vznikl mírný problém s velikostí stolu: pokud majitelé touží po velkoplošné tabuli, volila bych konzervativní kolmé řešení.

 

Výhody: Prostor je příjemný, barevné ladění svěží a klidné. Co do funkčnosti kuchyni také nic neschází.

Nevýhody: Pod oknem je částečně dřez, což osobně vidím spíše jako výhodu, to však musí zvážit paní majitelka.  

Varianta D: ořech s bílou kávou

 

Poslední kuchyni jsem otočila trochu jiným směrem, pod oknem tak vznikla dlouhá souvislá plocha, v jejíž levé části se nachází dřez, naproti němu varná deska v ostrůvku. V ostrůvku jsou schované extra široké zásuvky 120 cm, které jsou sice komfortní, ale zvýší rozpočet. Varnou desku by bylo možné vycentrovat na střed ostrůvku, což by působilo symetricky.

Na ostrůvek přímo navazuje jídelní stůl z totožného materiálu, který se v případě velkého vaření pak stane další pracovní plochou.

Tentokrát jsem zvolila barevné ladění ořech – bílá káva, které spolu s lícovým zdivem zajišťují příjemné a zároveň barevně neutrální zázemí pro další zařizování v obývací části.

 

Výhody: Krásný prostor, méně klasické uspořádání linky.

Nevýhody: Oddělení mycí a varné zóny uličkou mohou někteří odpůrci ostrůvkového vaření vnímat jako velké minus. Opět je tu větší finanční náročnost vzhledem k ostrůvkové digestoři.

Text a foto: Bára Havlová