Luxusní podlaha

Tmavá podlaha působí velmi seriózně: dekorativní kresba ořechového dřeva dodala kuchyni nadčasově elegantní vzhled a nádech luxusu. Současně připravila solidní základ pro nástup harmonicky sladěných hnědých tónů. Ty působí klidným, vyrovnaným dojmem a navozují atmosféru útulného rodinného hnízda. Podlaha výrazně ovlivnila výběr všech ostatních materiálů a barev, které s ní dokonale souzní. Za povšimnutí stojí detail návaznosti dřevěné podlahy a barevně sladěného koberce vyřešený elegantně bez přechodové lišty.

Elegance hnědé

Kuchyně působí zajímavě a živě proto, že se nebála kontrastů, a to dokonce ani v rámci korpusů jednotlivých kuchyňských skříněk. Tmavé desky z módní šedo-hnědé zvýrazňují boky krajních vysokých korpusů a symetrické sestavě dávají téměř grafický výraz. Aby tmavé vertikály nepůsobily v prostoru osaměle a opticky kuchyni netříštily, propojil je designér obkladem stěny za linkou ze stejného materiálu. Vytvořil tak nejzajímavější prvek celé kuchyně. Na jeho pozadí pak dokonale vyniká originálně řešená pracovní plocha s varnou deskou.

Něžná krémová

S tmavší šedohnědou vytváří teple krémová harmonický a atraktivní celek. Efektní kontrast, který společně vytvořily, potvrzuje, že protiklady se přitahují, současně však není pochyb, že pár spolu dokonale ladí. Světlé plochy kuchyni výrazně odlehčují, takže sestava navzdory bohatě dimenzovaným úložným prostorům působí dojmem téměř minimální kuchyně. Tento pocit ještě umocňuje prostorové řešení s ostrůvkem, především pak mezery mezi vysokými a nízkými korpusy, které nechává vyznít a volně dýchat.

Masivní dřevo

Odvážné zapojení masivního dřeva s výrazně teplým nádechem do neutrální barevné koncepce kuchyni nečekaným způsobem osvěžilo. Kontrast absolutně hladkých, vysoce lesklých ploch a přirozeně matného vzhledu masivního dřeva působí mladistvě a originálně. Přírodní dřevo moderní kuchyni výrazně proteplilo a s připomínkou historické tradice jí dodalo neformální, domácký výraz. Možná by stálo za úvahu zatónování spárovek bílou lazurou, která by srazila jejich nažloutlý tón a posunula je barevně blíž k celkovému barevnému konceptu.

Pastelová výmalba

Odstín výmalby byl zvolen s velkým vkusem tak, aby citlivě doplnil převažující neutrální tóny a s masivním dřevem přiměřeně kontrastoval. Výmalba mohla samozřejmě vyjít z barevnosti kuchyně, ale tmavá zadní stěna by potlačila půvab skleněného obkladu, zatímco světlá výmalba by kuchyni natolik sjednotila, že by mohla snadno působit monotónně. Lehounký šedomodrý odstín je na barevném kruhu od všech ostatních barev natolik daleko, že s nimi nesplývá a nechává je velkoryse vyniknout, aniž by k sobě strhával pozornost.

Vkusné doplňky

Doslova třešničkou na dortu jsou v tomto interiéru doplňky. Nerezové spotřebiče, chromový organizér a baterie dodávají barevně umírněným materiálům kuchyně současný výraz. Designová barová židle z tmavého plastu vnesla do interiéru vtip a nadsázku. Zaslouženou pozornost přitahuje čtveřice obrázků na stěně, která nádherně vyniká díky kontrastu tmavých rámů a bílých paspart. Bílá váza s něžnými bílými květy působí v kombinaci s křehkou skleněnou mísou velmi dekorativně a přirozeně kuchyni propojuje s navazující obytnou zónou.
 
Autor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: Thinkstock.com, archiv firem