Pokorní nám poslali prosbu o radu s jejich budoucí novou kuchyní. Zavolali jsme si na pomoc odborníka - návrháře interiérů - a požádali ho, aby navrhl Pokorným několik variant, jak by se jejich kuchyň dala udělat. A také aby popsal výhody a nevýhody jednotlivých variant.

Náš tip:  I vy od nás můžete získat návrh kuchyně - více informací.

Zadání od čtenáře

Téměř tři roky bydlíme v pražské novostavbě a postupně náš byt upravujeme podle našich představ. Nyní přišla na řadu kuchyně. Rádi bychom kuchyň buď do „L“ nebo do „U“. Zvažovali jsme variantu s barem, který by zároveň sloužil jako jídelní stůl (s vysokými barovými židlemi), ale nakonec bychom raději klasický jídelní stůl se čtyřmi židlemi. U vývodu na odpad je takový „výklenek“, se kterým si nevíme rady. Možná kolem něj zabudovat dřez? V kuchyni byly téměř nesmyslně dveře do jakési spíže – tyto dveře jsou nyní zadělány a do spíže je vchod z chodby. Ledničku bychom rádi ponechali samostatnou, asi na stejném místě (jen vyměníme směr otevírání – nyní je doprava, což je nepraktické). Ostatní spotřebiče jsou vestavné – myčka, mikrovlnka, trouba, indukční deska.

Kuchyň nyní - pohled zepředuKuchyň nyní - pohled z obýváku

Kuchyň je součástí obýváku, s jídelnou nepočítáme, stačí nám jídelní stůl ke kterému se vejdou čtyři lidi (právě stůl může sloužit zároveň jako bar). Nyní vaříme na dvouplotýnkovém vařiči maximálně 2x týdně (bez digestoře se fakt nedá, smrdí to pak všude), až bude kuchyň hotová, tak budeme vařit víc, ale určitě ne každý den. Byt je laděný do oranžové barvy, kuchyň by tedy měla být spíše světlá (určitě ale ne červená?) a v jednoduchém stylu. Plovoucí podlaha v obýváku/kuchyni je buk, takže je možné kuchyň ladit také do tohoto odstínu.

Kuchyň nyní - pohled na pravou stranu Plánek kuchyně

Přikládám plánek místnosti, rozměry, odpad a vývod na digestoř jsou označeny přímo v nákresu. Výška kuchyně je 2,56 m, délka 3,23 m a šířka je 1,70 m. Výklenek je 63 a 30 (dle označení v nákresu). Co se týká odpadu, s tím bychom moc hýbat nechtěli. Cenové rozmezí máme cca 70 000 Kč (bez spotřebičů).

Budeme se těšit na návrhy. Pokorní

Varianta 1

Použita je vestavěná lednice, ale nehraje to roli, umístění je totožné. Tento návrh je cestou nejmenšího odporu, není hýbáno s rozvody, vše je tam, kde původně. Vedle varné desky je zleva 45cm skříňka – nutný odkládací a manipulační prostor, plocha zprava je 90cm výsuv. Atypický roh, respektive jeho nevyužitelná část, je zaslepená. Dřez má kolem sebe opět nutné místo, myčka je na konci L (kvůli otevírání). Stůl zasahuje do obytného prostoru, funguje taky částečně jako bar – odděluje od sebe obě části místnosti. Šel by použít i klasický stůl, tohle umístění má ale výhodu, že šetří místo, volně stojící stůl by potřeboval alespoň 70 cm navíc.

Varianta 1 - s efektnější digestoří   Varianta 1 - s horními skříňkami

Tuto variantu představuji jednak s efektnější digestoří a bez horních skříněk nad sporákem, to ale vede k menšímu úložnému prostoru. Na dalším návrhu je totéž, ale s vestavnou digestoří a více horními skříňkami. Vzhledem k prostoru bych tuhle možnost asi volila jako praktičtější – úložného prostoru není nikdy nazbyt. Celá tahle varianta je na malém prostoru funkční, jen znamená trochu víc běhání – není dodržen základní „trojúhelník", tedy potraviny – mytí – pracovní plocha – vaření. Nicméně, jak už jsem psala, je to cesta nejmenšího odporu.

Kuchyňský slovníček

Plnovýsuv - šuplík, který se dá celý vysunout do krajní polohy, takže dovoluje pohodlný přístup až k nejzadnějším uloženým věcem. Díky velké nosnosti do něj lze ukládat kromě potravin a běžného nádobí i kuchyňské roboty, mixéry atp. Plnovýsuvy dokážou „nafouknout" úložné prostory o 30-40 %.

Kuchyňský trojúhelník se týká ergonomie kuchyně. Je založený na logické návaznosti jednotlivých prostor, tedy potraviny - voda - vaření. V praxi: Beru z lednice papriky, pak je omyju, krájím a dávám do leča, aniž bych udělala zbytečný krok. Zrychluje a zjednodušuje práci v kuchyni.

Varianta 2

Je podobná jako varianta 1, ale s troubou ve výšce. Velikou výhodou je, že se zvětší úložné prostory a nádobí je víc v dosahu (hrnce pod varnou deskou). Místo klasických horních skříněk jsou zde výklopy. Nevýhodou je že se zmešila pracovní plocha - a to nemálo. Takže pokud by majitelé zvolili tuto možnost, doporučuji tento stůl navazující na linku, který může posloužit jako další pracovní prostor, a to i pro víc členů rodiny. Připojuji také možnost odděleného stolu. Tady bych doporučovala stůl rozkládací, ale jídelna ubere část obýváku. Pokud v domácnosti bydlí zatím jen dva dospělí, je to asi příliš velký stůl.

Varianta 2 - s napojeným stolem   Varianta 2 - samostatný stůl

Třetí možností je rovná linka, a všechny spotřebiče obrácené směrem k obýváku. Vkládám oba již dříve zmíněné stoly - napojený a samostatný. Vhodné je, že pracovní plocha není přerušena žádným růžkem, v kuchyni funguje „trojúhelník", i když zprava. Myčka pod nohama nevadí. A současným lednicím a troubám už taky nevadí, když „sousedí". V téhle malé kuchyni je to nevyhnutelné, pokud by majitelka chtěla troubu do výšky.

Varianta 2 - rovná pracovní plocha   Varianta 2 - rovná pracovní plocha, stůl navazující

Nevýhodou je, že by se muselo radikálněji zasáhnout do rozvodů. Nicméně bych tady radila, aby to majitelé, pokud to technicky jde, zvážili. Kuchyň je veliká investice, pohybuje se minimálně v desítkách tisíc. Vzhledem k tomu, že jde o dlouhodobou a nákladnou věc, je důležité ji promyslet a udělat tak, aby fungovala co nejlépe. Tomu by upravení rozvodů dost napomohlo - a hlavně je to oproti ceně kuchyně docela malá částka.

Varianta 3

Paní Pokorná měla zájem i o návrh kuchyně do U. Práce s rozvody by tu byla o něco snazší, neboť voda i odpady by zůstaly na svém místě. Vyřešit by se musela elektřina (přívod do ostrůvku) a odtah digestoře (pro sádrokartonový podhled prostor je, tady problém není). Varianta U je komfortní. 

Varianta 3   Varianta 3

Výhody: Spousta úložných prostor, místo kolem varné desky i dřezu. Na pohled je to efektivní řešení. Tahle kuchyň spňuje víceméně všechny požadavky, které má náročnější zákazník. Šlo by zauvažovat o zvýšené dřezové části. Mezi částmi linky je 1 metr, což je dostačující. Pro dvoučlenou domácnost by ale byla linka možná zbytečně veliká.

Nevýhody jsou jednak finanční náročnost (ostrůvková digestoř), na druhou stranu je tu ale dost místa, takže nutnost výsuvů se dá minimalizovat, čímž se šetří. Na rozdíl od malé linky, kde bych navrhovala plnovýsuvy úplně všude. A hlavní nevýhoda je, že linka do tvaru U je náročná na prostor. Z nákresu není poznat, jak široká je místnost. 1,7 m určených pro kuchyň je tady hodně málo, v této variantě kuchyň zabírá 220 cm + stůl. Pokud beru místnost jako 5metrovou, na obývací část pak místo nevychází.

Text a foto: Bára Havlová, čtenáři
Všechny návrhy v tomto články pocházejí z programu TurboFLOORPLAN Dům & Interiér & Zahrada Pro CZ


Galerie - v článku nepoužité, přesto zajímavé další návrhy:

Klikněte pro větší obrázek   Klikněte pro větší obrázek

Klikněte pro větší obrázek   Klikněte pro větší obrázek

Klikněte pro větší obrázek   Klikněte pro větší obrázek

Klikněte pro větší obrázek   Klikněte pro větší obrázek