Zadání od čtenáře

Při zařizování této kuchyně v rodinném domě dostal architekt Jan Kyzlink úplnou volnost. Prostor, kde se měla kuchyně nacházet, byl zcela otevřený do jídelny, propojené s obývacím pokojem, i do předsíně.

Půdorys. Klikněte pro větší obrázek!

Dělící příčka trochu jinak

Architekt navrhl optické oddělení kuchyňské a společenské části bytu barovým pultem v šířce stěny, navazujícím na pracovní část kuchyňské linky v půdorysném tvaru U. Mezi předsíní a kuchyní navrhl místo příčky vestavěnou skříň, zajímavou tím, že je přístupná z obou stran. Ze strany předsíně tvoří šatní skříně, ze strany kuchyně jsou umístěny vestavěné spotřebiče a úložné prostory na kuchyňské potřeby. Toto netradiční řešení přineslo úsporu místa a samozřejmě i financí při výstavbě.

Vizualizace. Klikněte pro větší obrázek!Vizualizace. Klikněte pro větší obrázek!

Černá kuchyně

Praktická černá kuchyně je přístupná přímo z kuchyně. Poskytuje domácnosti velkorysou spíž, veškerá špinavá práce spojená s vařením zůstává za jejími dveřmi a také s nákupy sem majitelé putují tou nejkratší možnou cestou přímo z auta. Díky této malé místnůstce mohl architekt navrhnout vzdušnou a prostornou kuchyni, nezatíženou příliš velkým množstvím nábytku.

Realizace. Klikněte pro větší obrázek!Realizace. Klikněte pro větší obrázek!
Vizualizace U části s barovým pultem (klikněte pro větší obrázek)Realizace stěny s úložnými prostory a vestavnými spotřebiči (klikněte pro větší obrázek)

Barvy, materiály a osvětlení

KyzlinkVelkou roli zde hraje kombinace nepřímého osvětlení po obvodu odsazeného stropu a přímého osvětlení velkoryse dimenzovaným oknem.

Realizace: KYZLINK, s.r.o., www.kyzlink.com