Zadání od čtenáře

Když mladí manželé s odrostlými dětmi zakoupili nový slunný prostorný byt, oslovili bytové architekty ze showroomu KYZLINK LIFESTYLE v Praze. Bylo velice příjemné, že od prvního okamžiku si s architektkou padli do oka a díky tomu návrhy i realizace celého interiéru probíhaly rychle a bezproblémově. Kuchyně byla navržena a realizována jako součást interiéru jako celku.

Klikněte pro větší obrázek!Klikněte pro větší obrázek!

Uspořádání a vybavení

Uspořádání celého kuchyňského prostoru je skutečně velkorysé, je zde dostatek místa a kuchyně volně přechází v jídelnu a obývací pokoj. Celému prostoru dominuje varný ostrůvek s barovými židličkami pro rychlou snídani a zavěšená nerezová digestoř ve tvaru hranolu. Majitelé jsou gurmáni a také velice rádi sami vaří, mimořádnou pozornost tedy věnovali nejen vnějšímu vzhledu kuchyně, ale také výběru spotřebičů a dokonale propracovanému vnitřnímu zařízení kuchyňské linky. Všechny spotřebič e jsou značky MIELE, za pozornost určitě stojí stále ještě v českých domácnostech ne úplně běžná vymoženost, parní trouba s ohřívačem talířů. Za dvířky a zásuvkami se ukrývají důmyslné výsuvy a zásuvkové systémy značky Hettich.

Klikněte pro větší obrázek!Klikněte pro větší obrázek!

Netradiční materiály

Celý obytný prostor včetně kuchyně se vyznačuje souhrou materiálů. Je zde použita polomatná lakovaná MDF deska v barvě ústřicové v kombinaci s žíhanou arodýhou z exotického dřeva macassar. Arodýha je charakteristická tím, že výsledná kresba dřeva je jiná, než by vytvořila sama příroda. Získává se plátováním dřevěných kvádrů, které jsou vyrobeny z barvené dýhy slisované pod tlakem do různých vzorů. Bílá zalomená kuchyňská deska a pracovní plocha na ostrůvku je z umělého kamene Technistone. Z tohoto materiálu je možno vyrobit různě zalomené tvary, které vypadají, že jsou z jednoho kusu, je tedy bezespárový a navíc má vynikající hygienické vlastnosti.

Klikněte pro větší obrázek!Klikněte pro větší obrázek!

Osvětlení

Ozdravnou sluneční lázeň, kterou tento byt majitelům poskytuje a oni si ji dosyta užívají, doplňuje umělé osvětlení. Hlavní část je zabudována v sádrokartonovém podhledu, dílčí osvětlení s regulací intenzity je vsazeno do kuchyňské linky a do Kyzlinkdigestoře.

Realizace: KYZLINK, s.r.o., www.kyzlink.com