Zadání od čtenáře

Majitelé novostavby rodinného domu si nechali zhotovit část interiéru včetně kuchyně profesionální firmou. Mají rádi čistý, jednoduchý a praktický styl, kterému říkají funkcionalismus s lidskou tváří. Protože interiér obchodu, který vlastní, navrhla a realizovala v tomto duchu v minulosti společnost KYZLINK, rozhodli se architekta Jana Kyzlinka oslovit znovu.

Půdorys. Klikněte pro větší obrázek!

Původně si paní domu přála tmavou kuchyňskou sestavu. Nakonec ale zvítězil návrh kombinace dubového dřeva s dvěma odstíny šedé a nerezovým soklem, protože tmavý nábytek s tmavě hnědou podlahou by působil ponuře. Tu pravou „šťávu“ ale kuchyň dostala díky použití červené barvy. 

Materiály

Korpusy, dvířka a čela zásuvek jsou z LTD desek v dezénu dub, horní dvířka ze světle šedého lacobelu, pracovní deska a barový pult tmavě šedý polyrey. Na zadní stěně je místo tradičního obkladu použito skleněné obložení v červené barvě RAL, na stěně pod oknem v barvě bílé. Podlaha je z umělého vinylu Karndean, působí naprosto přirozeně a příjemně a je vysoce odolná.

Obrázky 1 a 2 - Porovnání:
vlevo vizualizace, vpravo realizace

Klikněte pro větší obrázek!Klikněte pro větší obrázek!

Obrázky 3 a 4 - Porovnání:
vlevo vizualizace, vpravo realizace

Klikněte pro větší obrázek!Klikněte pro větší obrázek!

Vnitřní uspořádání

Protože majitelka domu připravovala jídlo několik let v miniaturní kuchyňce panelového bytu, byla zvyklá dokonale využívat každé volné místečko. Tato potřeba co nejlepšího využití prostoru ji neopustila ani při navrhování vnitřního uspořádání nové kuchyně. Přála si, aby byl úložný prostor co nejlépe sestaven, včetně obou tzv. hluchých rohů a prostoru pod barovým pultem. Vnitřní vybavení je tedy promyšleno do Kyzlinknejmenšího detailu.

Realizace: KYZLINK, s.r.o., www.kyzlink.com