Prvotní vzhled kuchyně vznikl jako součást architektonického návrhu celého rodinného domu z pera architekta Jana Kyzlinka. Díky tomu celková atmosféra kuchyně koresponduje s dalšími místnostmi v domě a tvoří jeden celek. Už od začátku měla majitelka docela jasnou představu o tom, jak by měla její nová kuchyně vypadat. Má ráda praktické a funkční věci, důležité však pro ni je, aby i dobře vypadaly a zbytečné doplňky na povrchu nerušily ráz uklizené kuchyně. Architekt dal celé kuchyni jednotnou tvář, realizaci samotnou provedla místní stolárna, ale především paní majitelka přišla aktivně s několika nápady, jak vyřešit některé detaily.

 

Kuchyně tvaru písmene U je v půdoryse domu otevřená do obývacího pokoje a je vyvýšená nad jeho úroveň o několik schodků. Z kuchyně je pěkně vidět na celou společenskou místnost včetně jídelny, ale její útroby díky vyvýšení zůstávají skryty zrakům rodiny i hostů. Ničím nepřerušovaná pracovní deska poskytuje pro přípravu jídla skutečný komfort. Na protější straně jsou umístěny veškeré elektrospotřebiče. Opravdová vychytávka, kterou vymyslela sama majitelka, je skříňka za pracovní deskou, která se dá otevřít jak z kuchyně, tak z obývacího pokoje. Pohodlně se sem vejde celý arzenál skleniček na víno i nealko nebo hrnečků na kávu i čaj. Ze strany kuchyně jsou dvířka z antracitového lacobelu, stejně jako obklad za mycím centrem pod oknem. Ze strany obývacího pokoje jsou dvířka z bílého lesklého lacobelu, který ladí s nábytkem v obývacím pokoji.

 

 

Celou atmosféru čistoty a lehkosti doplňují designové doplňky, které paní Andrea s pečlivostí sobě vlastní osobně vybírá. Netradiční stojánek na nože či zásobník na ovoce jsou nejen krásné, ale také praktické, přesně podle filozofie vzniku této kuchyně.

Návrh pochází z Ateliéru KYZLINK
Fotografie: www.kyzlink.com