Pokládání lepenky

Topenář byl ohlášen na půl osmou. Pro nás to znamenalo vstát ještě dřív, vše přichystat a hlavně natáhnout lepenku.

Přečtěte si, co se dělalo minule.

 

Položení lepenky nebylo nijak náročné. Jen bylo nutné ji zastrkat do připravených drážek, jednotlivé pásy přeložit pár centimetrů přes sebe a pomocí plynové bomby a hořáku vše svařit.

Již dříve, když jsme si nechávali dělat cenovou nabídku na topení, jsme se domlouvali, že potrubí pro topení bude plastové (plastohliník). Přesněji řečeno, trubičky jsou vyrobeny ze směsi polyethylenu, hliníku a nějaké další složky. Byli jsme docela překvapeni, jak tenké trubičky se již dnes používají.


Lepenka musela být natažena před příchodem odborníka.

Budeme topit!

Odborník na vodo-topo dorazil. Nejprve začal přívodem vody, který půjde z koupelny. První dvě trubky byly položeny. Hned poté připojil společný odpad pro dřez a myčku.

Pak se soustředil na topení. Práce mu šla od ruky. Netrvalo dlouho a topení v kuchyni bylo vyřešeno. Všechny trubky byly ještě zaizolovány tubexem.

Jakmile byl zavěšen radiátor, bylo třeba jej vyzkoušet. Vyzkoušet z toho důvodu, abychom viděli, zda někde později nepoteče voda. Radiátor se natlakoval, a tak se vyzkoušela těsnost potrubí. Vše bylo v pořádku.

Tím práce odborníka skončila. Zbytek zůstal zase na nás. Museli jsme doomítat stěnu kolem odpadů a stěny u podlahy po celém obvodu místnosti. Rovinu už jsme měli danou, neměl by to být tedy žádný problém.


Přívod vody je připraven, jen se pustit do práce.

Přípravy pro mista

Na druhý den byl ohlášen „stavební mistr“. Tentokrát se měly dělat potěry. Ještě než však k tomu dojte, je nutné dát na podlahu polystyren a térový papír. Ale to budeme dělat až zítra. Samozřejmě to musíme naplánovat tak, abychom vše stihli do příchodu zedníka.

Dnes ještě musíme umístit zárubně mezi kuchyní a ložnicí. Nejprve jsme je usadili a pak vyrovnávali pomocí desek a dřevěných klínů. Když nám vodováha potvrdila, že zárubně jsou na svém místě tak, jak mají být, vzepřeli jsme je ve třech místech, aby pěna, kterou budou upevněny, nezdeformovala jejich pravoúhlý tvar.

Pro dnešek máme hotovo. Je čas si odpočinout a nabrat nové síly na další den.


Topení – to jsou radiátory a trubky. A v zimě bude teplíčko.

Text a foto: Bára Jálová