Tajně jsme si přáli, aby se sádrokartony udělaly dřív než dlažba. Ale vypadalo to, že to bude přesně naopak. Představa, že nad týden položenou dlažbou se teprve budou dělat stropy, nám na úsměvu nepřidala.

Nervy s firmou

Šest dnů před příchodem podlaháře se nám ale podařilo sehnat firmu, která byla schopna přijet namontovat stropy hned další den. Super.

Přečtěte si, co se dělalo minule.

Domluvili jsme se na detailech a nic nebránilo tomu, aby na druhý den o půl osmé přijela firma, respektive tři pánové, kteří shlédli stav stropu, nanosili materiál a pustili se do práce.

Od všech tří jsem uslyšela naprosto stejnou otázku: „Proč se vzdáváte tak hezkého dřevěného stropu? Není to škoda?“ Odpověď byla jednoduchá. Výška stropu byla 3,5 m a při důkladnějším prozkoumání si nešlo nepovšimnout, že nebyl až tak dokonalý, jak by měl dřevěný strop být.

Blesková akce

Pánové nezaháleli a po pečlivém měření se pustili do ukotvování kovové konstrukce. Mezitím mě pověřili úkolem, abych jim řekla, kde přesně bude na stropě světlo a kudy povede digestoř. To aby věděli, kde vyvrtat otvor pro komín a kudy vyvést kabel pro osvětlení.

Když jsem je šla zkontrolovat asi za hodinu, byla již na konstrukci položena 16-ti centimetrová izolace. Bylo vidět, že to mají v malíku.

Zanedlouho začali na kovový rám přivrtávat sádrokartony. Kuchyň není velká, a tak stačilo pár plátů, něco málo dořezat a strop byl kompletně namontován. Ještě pod tmel schovat šrouby a spoje sádrokartonů a o půl druhé již pánové stáli na chodbě připraveni odejít.

 
Mezi původní strop a konstrukci se vložila izolace a pak se přidělal sádrokarton.

Připraveno na další

Dalších deset minut po jejich odchodu jsem se kochala pohledem na úplně jinou kuchyň, než byla ještě ráno. Nový strop dostal do místnosti zase o něco více světla a navíc to na člověka působilo daleko útulněji než předtím.

Druhý den ráno se dostavil už jenom jeden pracovník, aby zatmelil, zabrousil a doopravil strop do takového stavu, aby byl připraven na malování. To mi připomíná, abychom kontaktovali malíře a pustili se tak do finálních úprav kuchyně před namontováním linky.

Text: Barbora Jálová
Foto: autorka a thinkstockphotos.com