Když jsem dorazila z práce domů, kuchyňská linka již byla kompletní. Úchyty, dodatečné police, dlouhý parapet na zdi vedoucí do ložnice… vše na svém místě. Práce stolaře tímto skončila.

Ještě elektřina a digestoř

Pro nás to ale znamenalo ještě zavěsit digestoř, kompletně zapojit elektřinu a dosadit zásuvky a vypínače.

Přečtěte si, co se dělalo minule.

Digestoř jsme si vybrali větší (šířka 90cm), než standardně bývá v ostatních domácnostech. Důvod byl takový, že na zdi nad indukční deskou už žádné jiné poličky nebo skříňky být neměly a klasický odsavač se šířkou 60-ti cm by v kuchyni zanikl.

 

Po zapojení jsme se ujistili, že jsme se rozhodli správně. Velká digestoř se stala dominantou místnosti. Ještě než jsme se nastěhovali se vším všudy, navštívil nás elektrikář, aby dodělal vše potřebné. Zásuvky a vypínače jsme vybrali v titanové barvě, aby to hezky ladilo se všemi nerezovými spotřebiči. Stačilo ještě zapojit dvě zářivky nad pracovní plochou a osvětlení kuchyně bylo kompletní. Nezbývalo tedy než přesunout lednici ze staré kuchyně do nové, nastěhovat nádobí a stůl se židlemi a naplnit novou potravinovou skříň. Ta se mi líbila ze všeho nejvíc.

 

Myčka jako sen

A proč? Ač se to zpočátku nezdálo, byla dostatečně prostorná. A to i díky tomu, že jsme ji asi o 10 centimetrů povystrčili dopředu. Vše se tam dokonale vešlo – od minerálek přes zavařeniny až po polotovary a ochucovadla.

 Další vychytávkou v kuchyni se staly všechny výsuvy, panty a dojezdy vyrobeny od firmy Blum s doživotní zárukou. Je tedy konec veškerému bouchání při zavírání šuplíků a skříněk.

Kvalitní myčka byl můj sen, který se stal skutečností. Nemám ráda naskládané špinavé nádobí ve dřezu, u kterého jsem díky tomu trávila spoustu času. Ale tomu už je konec. Myčku doporučuji do každé domácnosti. Je to úžasná věc, která šetří nejen práci, ale hlavně čas, který se může strávit daleko příjemněji.

  

V neposlední řadě nesmím zapomenout na granitový dřez s odkapávací plochou od firmy Franke. Další skvělá volba, která dokonale zapadla do kuchyňské linky. Výběr baterie byla už jen maličkost.

Spokojenost z dobře vykonané práce

Co se týká úložného prostoru – není ho tolik, kolik by ho měla dokonalá kuchyně mít a na kolik jsem byla zvyklá. Ale na stranu druhou nám na potřebné věci úplně stačí. Alespoň není prostor pro zbytečnosti.

 

Když si vybavím počátky rekonstrukce, ani jsem skoro nedoufala, že se nám to vše podaří dotáhnout až do konce. Ale zvládli jsme to. Kuchyňská linka bez spotřebičů vyšla asi na 49.000 Kč.

S cenou i s celkovou přestavbou jsme velmi spokojeni, líbí se nám, cítíme se v ní moc dobře a hlavně se v ní skvěle vaří.

Text a foto: Barbora Jálová