Pěchování důležitější, než jsme mysleli

Práce s vibračním pěchem (nebo-li žabou) se nám nezdála natolik nutná, jak se později ukázalo.

Asi 70ti kilogramový stroj není již v dnešní době těžké sehnat. Když jsme jej měli k dispozici, netušili jsme, co tahle mašinka dokáže.

Přečtěte si, co se dělalo minule.

Nejprve jsme vodou pokropili navážku, aby se tolik neprášilo. ALE! Po spuštění pěchu se během pár vteřin zvedl takový oblak prachu, že nebylo na krok vidět. Nicméně po pár minutách bylo dílo dokonáno a navážka klesla o neuvěřitelných 10 cm. Teprve teď jsme si uvědomili, jak tato „maličkost“ byla důležitá.

Takto vypadá udusaná navážka.
Takto vypadá udusaná navážka.

Na schody myslete včas

Hned poté se ještě pomocí desky (stahováním) vyrovnal terén. Předtím, než dojde na samotné zabetonování podlahy, bylo nutné „zašalovat“ základ schodů, které propojí kuchyň s budoucí ložnicí. (Ložnice se bude nacházet právě za kuchyní).

Jelikož je v ložnici nižší strop, který není možno zvýšit a rozdíl mezi oběma podlahami bude v budoucnu několik desítek centimetrů, musí se mezi oběma místnostmi udělat několik schodů. A už nyní bylo nyní nutné začít s tím prvním. Nebylo to nic složitého: dvě desky, pár cihel na zapření a kousek igelitu jako podklad. Jeho plocha není velká, zhruba 90 x 90 cm.

Míchačka, několik lopat štěrku, cementu, kbelíky vody a beton byl hotov. Ještě všechno hezky zarovnat, sem tam pokropit a už jen čekat, až to ztvrdne. Snad to nebude dlouho trvat, protože už za čtyři dny bychom se měli s dalšími pomocnými silami pustit do betonování celé kuchyně. Konečně. To se teprve začne něco dít.

Základ schodu: vlastně jen vybetonovaný čtverec.
Základ schodu: vlastně jen vybetonovaný čtverec.

Přípravy pro příští akci

Ještě bylo nutné zajistit kari síť, která se dává do betonu pro zpevnění. Pár telefonátů a potřebný materiál byl již na cestě.

Nezbývalo nic jiného, než se na sobotu vyspat do růžova, být plný síly, plivnout do dlaní a mohla se rozjet dosud největší akce na domečku.
 

Text a foto: Barbora Jálová