Na jaře 2011 jsme začali rekonstruovat byt, který jsem zdědila po babičce. Byt se nachází v rodinném domě v Černošicích,kde jsem vyrůstala, a tak jsem se vlastně vrátila domů.


Končíme s hypotékou

Původně se nám do rekonstrukce moc nechtělo, máme byt, sice na hypotéku, ale bez práce. Bylo nám totiž jasné, že to nebude jednoduchá ani levná záležitost, ale skutečnost, že byt v Černošcích byl již delší dobu prázdný, nevětraný, nevytápěný, začala se v něm usazovat plíseň, a bylo tedy nutné s ním něco začít podnikat, víceméně rozhodla za nás. Nakonec představa zbavení se hypotéky jako dost znatelného finančního nákladu v rodinném rozpočtu nás definitivně nakopla k akci.


Co nás čeká a nemine?

V první řadě bude nutné byt vyklidit, zaměřit a vymyslet, jak bychom si naše hnízdečko představovali, samozřejmě s ohledem na finanční možnosti. Naštěstí si myslím, že můj přítel i já máme představivost a vkus, takže to nebude snad tak těžké. Máme v plánu probourat příčku mezi kuchyní a obývacím pokojem, zvětší se tím opticky prostor bytu. Na druhou stranu tím vznikne problém s umístěním kuchyňské linky, protože v místnosti nebude žádná zeď, kde by nebylo okno nebo dveře. Bude nutné udělat nová okna, nové rozvody elektřiny, vody a nové topení, to znamená rozvod plynu. Babička totiž topila ještě na tuhá paliva.

Velký problém sám o sobě bude vyřešit odpadní vodu. Byt se nachází v přízemí, pod úrovní kanalizace, a vše bylo zatím řešeno jen odtokem do septiku.
 Autor: Lucie a David | Fotografie: Lucie a David