Přihlášené projekty jsou součástí programů Sdružení TEREZA, které se zaměřují na vzdělávání dětí a mládeže v oblasti ochrany životního prostředí, na nichž se IKEA aktivně podílí.

„Usilujeme o to, aby měly děti rády přírodu, rozuměly životnímu prostředí a dělaly něco pro udržitelný rozvoj“, uvedla hlavní cíle Sdružení TEREZA jeho zástupkyně Jitka Nechvátalová. „Své návrhy mohly zasílat všechny základní školy v České republice a přihlášeno bylo celkem 34 projektů“, doplnila Nechvátalová.

Pomozte vybrat nejlepší projekty, na stránkách IKEA spolu s vámi se zapojte do hlasování a IKEA pak přivede nejlepších 20 k životu.

Vzdělávací programy, které IKEA realizuje ve spolupráci se Sdružením TEREZA, mají za úkol vzdělávat děti a mládež v oblasti ochrany životního prostředí a snaží se budovat pozitivní vztah dětí k přírodě. „Na financování projektů se podílejí všichni členové IKEA FAMILY, kteří si při návštěvě obchodního domu IKEA pořídí papírovou tašku, za kterou zaplatí 2 koruny. Na vzdělávací programy věnujeme celou tuto částku“, přiblížil financování projektů Petr Chadraba ze společnosti IKEA.

S projekty se můžete blíže seznámit na IKEA spolu s vámi a vybrat ten, který se vám líbí nejvíce. Pokud nejste členy IKEA FAMILY a přesto chcete podpořit dobrou věc a hlasovat, stačí následovat instrukce zde.

Celkově se IKEA chystá v letošním roce na ekologické vzdělávání dětí přispět částkou ve výši 2,3 mil. Kč.

Hlasovat můžete od 12. ledna do 8. února na webových stránkách IKEA spolu s vámi.Autor: PR článek