Electrolux EGC 8000 – Cena: 2270 Kč

Gril značky Electrolux působí na první pohled velice bytelným a www.patro.cz Klikněte pro zvětšení!mohutným dojmem. Tomu odpovídá i poněkud vyšší hmotnost, která dosahuje 3 kg.. Na poměrně velké grilovací ploše tvaru obdélníku lze naráz připravit až 5 porcí masa, přičemž je tu možnost volby mezi hladkým a žebrovaným povrchem. Obě dvě výměnné plochy jsou potaženy vrstvou „du pont teflon select“, která je velice kvalitní, odolná proti poškrábání a hlavně skutečně nepřilnavá. Udržovat tento gril je pak hračka. Přístroj má nastavitelný termostat a řadu bezpečnostních prvků, které dokonale zamezí kontaktu s rozžhavenými částmi přístroje. Skvělé jsou také dvě přehledné kontrolky – jedna indikuje průchod proudu přístrojem, druhá nahřívání – vypne se poté, co termostat dosáhne požadované hodnoty. Také tělo grilu bylo kvalitní – vyrobené z odolné nereze. Příkon činí 2400 W.

Plusy: Teflonová vrstva grilu, výměnné plechy, snadná údržba, bezpečnostní prvky.

Minusy: V této cenové relaci nemá tento gril chybu.

Fagor GR/CR – 1850 – Cena: 1650 Kč

I gril značky Fagor zvládne naráz připravit více porcí a hodí se do rodin, kde se griluje často a ve větší míře. V tomto případě jsou také vnitřní plechy nwww.ad-elektro.cz Klikněte pro zvětení!a grilování výměnné. Každá grilovací plocha má rozdílnou strukturu – jedna má drobné kostičky,druhá je žebrovaná. Plechy lze ale rozložit také do rovné varianty. Skvělým prvkem je volný, tzv. „nezávislý“ pant, který zaručuje pohodlné propečení i o něco vyšších surovin. Tento pant se jim přizpůsobí a gril jde bez problémů přiklapnout. To jde ovšem jen díky poměrně velkým rozměrům přístroje, které nemusí každému vyhovovat. I tento gril je opatřen termostatem. Příkon činí 1800W. Nevýhodou je, že se přístroj otevírá trochu neprakticky krátkým madlem vprostřed grilu, které přiléhá k protější části – ostatní testované grily se otevírají dlouhým madlem na vrchní části grilu – toto řešení je bezpečnější.

Plusy: Nejnižší pořizovací cena, „nezávislý“ pant, výměnné plechy.

Minusy: Méně prakticky řešené madlo.

DeLonghi CG 600 – Cena: 3141 Kč

Tento gril je typickým produktem firmy DeLonghi – předswww.ad-elektro.cz Klikněte pro zvětení!tavuje nekonvenční a zajímavý kus do domácnosti, zároveň je ale jeho řešení praktické a spolehlivé. Za to si ale zákazník připlatí zhruba tisíc korun navíc než u ostatních kontaktních grilů. Za vyšší cenu se pak dočká speciální funkce odvádění tuku, která zaručí dokonale zdravé grilování. Misku s odkapaným tukem lze jednoduše vyjmout a umýt. Povrch grilovacích desek je z kvalitní, nepřilnavé satinované oceli. Grilovat lze ve třech polohách – buď klasicky, s polootevřeným grilem a se zcela otevřeným grilem. Držadlo zůstává stále chladné a díky jeho umístění po celé délce přístroje je vhodný i ke stlačení sendvičů. Grilovací plocha může dosáhnout až velikosti 50x36 cm, což je vhodné pro grilování s přáteli. Příkon činí 2000W.

Plusy: Velká grilovací plocha, možnost grilování ve 3 polohách, funkce odvádění tuků.

Minusy: Vyšší pořizovací cena.

Text: Zuzana Veselá