Gorenje EM 300 E Domino – Cewww.obchodni-dum.cz Klikněte pro zvětšení!na: 2549 Kč

Varná deska od firmy Gorenje má příjemný vzhled a praktické provedení. Tato deska stojí samostatně, je třeba počítat s šířkou 30 cm a hloubkou 51 cm. Přístroj má dvě litinové plotny, z nichž jedna je rychlovarná. Menší ploténka má průměr 14,5 cm a funguje při 1 kW, větší má průměr 18 cm a funguje při 2 kW. Povrch této desky je vyroben z kvalitního nerezového plechu. Desku ovládáme vepředu prostřednictvím otočných knoflíků. Otáčením volíme intenzitu ohřevu dle vyznačení stejně jako u klasických velkých sporáků. Každému knoflíku náleží ještě světelná kontrolka chodu.

Plusy: Kvalitní nerezové provedení varné desky, trvanlivé litinové plotny, snadná údržba.

Minusy: Rychlovarná ploténka je sice umístěna na větší ploténce, ta se ale nachází dále z dosahu uživatele. Jinak nelze nic vytknout.

Whirlpool AKT 310 IX Domino www.obchodni-dum.cz Klikněte pro zvětšení!– Cena: 2690 Kč

Varná deska od Whirpoolu má rovněž nerezové provedení a jedná se o samostatný typ. Rozměry desky činí necelých 29 cm do šířky, 51 cm do hloubky a 4 cm do výšky. Hlavním rozdílem mezi první testovanou a touto deskou je fakt, že tento typ má obě ploténky rychlovarné, což je praktické. Maximální příkon je o něco vyšší – 3,5 kW. S tím souvisí rychlejší rozehřev a celkově rychlejší vaření. Zároveň si ale tato deska odebere více elektřiny. I tento typ má ovládání umístění v přední části. Pravým knoflíkem ovládáme spodní malou ploténku, levým větší vrchní.

Plusy: Obě ploténky jsou rychlovarné.

Minusy: Vyšší odběr elektřiny, ten ale kompenzuje kratší doba vaření.

Mora VD 4160.0000 euroline nerwww.obchodni-dum.cz Klikněte pro zvětšení!ez – Cena: 2590 Kč

Tato varná deska patří do oblíbené řady „euroline“, kterou charakterizují jemné oblé linie a nenápadný design, který se hodí do každé kuchyně. Dalším plusem je snadná a pohodlná údržba výrobků z této řady. Jedná se opět o dvouploténkovou varnou desku se šířkou 30 cm, kde jedna ploténka je rychlovarná. Na rozdíl od první testované varné desky, je v tomto případě rychlovarná ploténka umístěna na menší ploténku o průměru 14,5, která je vepředu. Je tedy snáze dostupná. Větší, vzdálenější ploténka má průměr 18 cm. Tato deska se také ovládá vepředu prostřednictvím otočných knoflíků, kde každému náleží světelná kontrolka. V tomto případě jsou u knoflíků prakticky naznačeny stupně chodu.

Plusy: Kvalitní provedení, pěkný design a snadná údržbu.

Minusy: Rychlovarná ploténka je umístěna na menší ploténce, což někdy může být na škodu.

Text: Zuzana Veselá