Siemens TT 60103Siemens TT 60103 – Cena: 859 Kč

Jeden z nejlevnějších jednoštěrbinových topinkovačů na trhu na první pohled zaujme černo-šedým provedením, které v žádném případě lacině nepůsobí. I uspořádání knoflíku a kontrolek působí přehledně a propracovaně. Tento typ ale není příliš prostorově úsporný – ve své jedné štěrbině zvládne naráz připravit dvě topinky vedle sebe a s tím souvisí i jeho rozměrnost (délka 43 cm). Výhodou oproti dvouštěrbinovým typům je možnost opékání jednoho delšího krajíce. Rovnoměrnost opékání je zajištěna díky plošnému tělesu uvnitř přístroje. Je také schopen si sám centrovat krajíc tak, aby se co nejrovnoměrněji opekl. Tělo přístroje je vyrobeno z vysoce odolného plastu. Volba stupně opékání pomocí otočného kolečka je samozřejmostí. Ve vrchní části přístroje je integrovaný rozpékač na pečivo. Hotové topinky samy „vyskočí“, nehrozí tak nebezpečí nežádoucího spálení ruky. Kdo chce topinku méně opečenou, existuje tu možnost zmáčknutí tlačítka Stop v jakékoli fázi opékání. V případě, že se krajíc chleba v topinkovači vzpříčí, tento typ se automaticky sám vypne pro zvýšení bezpečnosti.

Plusy: Automatické centrování topinek, rovnoměrné pečení, integrovaný rozpékač.

Minusy: K tomuto typu nemáme žádné výhrady.

Fagor TTE – 310Fagor TTE – 310 – Cena: 869 Kč

Topinkovač od Fagoru, byť ve stejné cenové kategorii, působí jako méně propracovaná varianta prvního testovaného spotřebiče. Provedení v bílo-modré představuje kuchyňskou klasiku. Tomuto typu ale chybí automatické centrování pečiva pro rovnoměrné opékání a také nemá rozpékač. Na druhou stranu disponuje funkcí rozmrazování. Stejně jako první typ má funkci Stop pro zastavení opékání kdykoli během přípravy a také praktickou zásuvku na drobky. Ani první ani druhý typ nedisponují funkcí jednostranného opékání, kterou u levnějších typů najdeme jen zřídkakdy. Ovládání není umístěno vpředu spotřebiče, ale po jeho boku. Posunem páčky volíme požadované „parametry“ upečeného pečiva.

Plusy: Funkce rozmrazování.

Minusy: Oproti prvému testovanému typu zde nacházíme o několik funkcí méně. Zejména postrádáme rozpékač a funkci rovnoměrného pečení.

Braun HT 500Braun HT 500 – Cena: 1210 Kč

Výrobek firmy Braun je o bezmála čtyři stovky dražší než první dva. Vyšší ceně odpovídá zejména zajímavý obdélníkový design s „ostrými“ hranami, který působí díky bílo-černé barevné kombinaci velice elegantně. Co se týče funkcí, není na tom totiž poslední testovaný topinkovač o nic lépe než první dva. Také zvládne rozmrazování, ohřátí a regulaci intenzity opékání. Nemá ale funkci Stop v průběhu přípravy, chybí i rozpékač. Vypínač je manuální. Přístroj má zásuvku na drobky a prostor pro uložení přívodního kabelu ve spodu spotřebiče, stejně jako ostatní testované. Jediným plusem tak zůstává nejvyšší výkon – 1000 W.

Plusy: Nejvyšší výkon z testovaných typů, kvalitní plastový kryt těla.

Minusy: Za vyšší cenu nedostanete žádné funkce navíc.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz