Nepořádku se nevyhnete

Ani nejpořádnější kuchař či kuchařka se alespoň krátkodobému nepořádku v kuchyni neubrání. Ono vlastně nejde o nepořádek, ale spíše o takové tvůrčí zátiší, které vznikne na lince, na ostrůvku, na varné desce, prakticky v celé místnosti. Lopatka, smetáček, houbička, lux, mop a mokrý hadr – to jsou pak nezbytní pomocníci, aby se vše dalo zase do pořádku.

A nebo ne? Přenechejte alespoň část úklidu – konkrétně údržbu podlahy – modernímu pomocníkovi. Pořiďte si robotický vysavač a vpusťte ho do kuchyně.

Úklid kuchyně
Úklid kuchyně je pěkná dřina.

Pracuje, i když odpočíváte

Robotické vysavače neboli iroboti se staly oblíbenými pomocníky v moderních domácnostech. Dokonale vyčistí celý dům či byt, automaticky se přitom přizpůsobují jednotlivým druhům povrchů.

Pokud svůj vysavač vpustíte do obytné zóny, poradí si s linem, kobercem i s plovoucí podlahou. Plynule tak může přejíždět mezi obývacím pokojem, kde vysbírá drobečky od chipsů, a kuchyní, kde zbaví podlahu moučného poprašku. Díky svému revolučnímu tvaru robotický vysavač zajede také do míst, kam se se smetákem či běžným luxem v ruce jen těžko dostanete, což v kuchyni oceníte dvojnásob. Prostor pod linkou přestane být tabu.

Pokud po večeři zůstane v kuchyni nepořádek, majitelům irobota skutečně zbývá jen setřít pracovní desku, naskládat nádobí do myčky a o zbytek se už postará robot. Stačí ho totiž pouze zapnout. Až uklidí, zajede sám do své nabíjecí stanice.

Robotický vysavač
Robotický vysavač uklidí celou obytnou zónu položenou libovolnými podlahovými krytinami.

Chytré tlačítko

Úklid kuchyně zvládají iroboti opravdu na jedničku. Na podlaze nezůstane ani smítko. Představte si, že mnoho z nich má speciální senzory, jimiž detekují ta nejšpinavější místa. Za zmínku stojí také to, že si hospodyňky pochvalují snadnou obsluhu.

A nyní to nejzajímavější. Existují iroboti, kteří jsou navíc vybaveni funkcí SPOT, jež se používá v případě malých nehod, jako je například rozsypaná sůl. Tedy žádný smetáček s lopatkou a následně navlhčený hadr. Jednoduše si přivoláte irobota. Nejlépe pomocí dálkového ovládání.

Samozřejmě, že vybavení nadstandardními funkcemi se u jednotlivých modelů liší. Dobrá zpráva je, že nabídka modelů je na našem trhu velmi široká a že se nejedná o cenově nedostupnou záležitost. Pokud se tedy rozhodnete, že si pořídíte irobota, vězte, že kvalitního můžete mít i za méně než pět tisíc korun.

Text: Markéta Tomášková
Foto: greenhomescleanearth.com; foodcourtdruids.com, sumofim.com