Možná až příliš teplé počasí posledních týdnů nás přivedlo na myšlenku podívat se po něčem, co by zpříjemnilo pobyt v kuchyni.

 

Jak zpříjemnit pobyt v kuchyni? 

Když se do okna derou žhnoucí paprsky, jen málokoho baví míchat guláš. Problém s dotěrnými paprsky sice vyřeší zastínění oken, lepší vzduch ale v místnosti nebude. Nastává tedy vhodná chvíle pro ventilátor. Při jeho pořizování je nutné se rozhodnout, zda vám více vyhovuje stolní, nebo stojací verze. Stolní ventilátory bývají v závislosti na materiálu levnější, ale pokud si zrovna nechcete ovívat nohy, musíte počítat s vyvýšeným místem, kam větrák postavíte. Stojací větráky naopak mohou být vybaveny funkcí nastavitelné výšky. Dále se ventilátory mohou odlišovat oscilací, tedy možností horizontálně či vertikálně se pohybovat kolem své vlastní osy. Kvalitní ventilátor by měl také mít možnost volit alespoň dvě rychlosti foukání.

 

I designový šperk je třeba prověřit

Velmi důležité je výrobek před koupí v obchodě vyzkoušet. U levnějších modelů se tím prověří hlučnost a stabilita během provozu i oscilace. Přihlédnout se dá i k tomu, zda jde ochranný kryt jednoduchým postupem odejmout, aby šlo vrtuli očistit. Kdo má doma menší děti, raději sáhne po ventilátoru s malými otvory v ochranném krytu nebo po panelovém modelu. Pokud víte, že se ventilátor bude užívat často na různých místech domácnosti, nebojte se investovat do dražšího modelu, který také dobře vypadá. Dobře zvolený větrák nemusí být v obývacím pokoji jen jako nutné zlo, ale může působit jako designový doplněk ladící se zbytkem interiéru. Luxusnější ventilátory mají výhodu i v širším spektru funkcí. Dají se ovládat na dálku a mohou disponovat různými zajímavými programy, jako jsou automatické vypnutí nebo přechod do nejtiššího modu, aby nerušily při spánku. Nabídka výrobců je opravdu široká, takže zbývá jen najít ten správný typ.Autor: Daniela Opočenská | Fotografie: www.isifa.com, Eta, OBH Nordica, Rowenta, Naoko, Jysk