Goddess SCA 525W – Cena: 500 Kč Goddess SCA 525W

Firma Goddess má své místo mezi producenty kuchyňských vah – na trh přináší několik výrobků, které se vyznačují slušnou kvalitou, nízkou cenou a především praktičností a pěkným designem. U této kuchyňské váhy je zajímavé především vyšší maximální zatížení, než je samozřejmostí mezi kuchyňskými vahami – tento typ zvládne i 5 kg zátěže. Samozřejmostí je možnost dovažování a přesné vážení na 1gram. U tohoto typu oceňujeme kvalitní provedení vážící plochy z tvrzeného skla. Navíc je v tomto typu zabudována minutka a teploměr. Funkce automatického vypínání šetří baterie (dvě 3V), na které přístroj funguje. Indikátor přetížení je spíše nadbytečnou funkcí, hodí se ale indikátor ukazatele slabé baterie. LCD displej s velkými čísly je velice dobře čitelný. Plusem na něm je automatické vynulování displeje, o které se tak není třeba starat. Vedle vážení v kilogramech a gramech zvládá tento typ také vážení v librách a v mililitrech v případě vážení tekutin.

Plusy: Zabudovaná minutka, teploměr.
Minusy: Byť byl tento typ nejdražší variantou z testovaných levných vah, líbil se nám v testu nejvíce.

Gallet BAC 360G – Cena: 400 Kč Gallet BAC 360G

Velice zvláštně provedená kuchyňská váha v kombinaci bílého a stříbrného plastu na zlatém podkladě. Ideální dárek pro babičky! U tohoto typu je přiložená také mísa o obsahu 2,2 litru na potraviny, která se doma neztratí. Použít lze ale i nádoby vlastní. Maximální zatížení je rovněž 5 kg. Také v tomto případě váha disponuje poměrně kvalitním LCD displejem s automatickým vynulováním a vypnutím. Tento typ, na rozdíl od první testované váhy, funguje jen na jednu 3V baterii. Také u tohoto typu najdete funkci dovažování – tare, díky které máme mimo jiné možnost odpočtu váhy mísy. Ani funkce indikace vybité baterie a přílišného zatížení u typu nechybí. Ovládání je velice snadné a přehledné díky tlačítkům vedle LCD displeje. Také tento typ váží i v librách, což je vhodné při vaření podle cizojazyčných receptů stažených z internetu. Také tento typ zvládá vážení tekutin v mililitrech.

Plusy: Zajímavé provedení ve zlaté barvě, plastová mísa.
Minusy: Pokud netoužíte po minutce a teploměru, není tento typ špatnou variantou nákupu.

Hyundai KVE 305 – Cena: 300 Kč Hyundai KVE 305

Velice levný, ale přitom moderní a líbivý typ s modrým podsvícením displeje. Při chodu barevného podsvícení je ale třeba počítat s větší spotřebou 9V baterie, na kterou typ funguje. Také v tomto případě je maximální váživost 5 kg. Pozor na neodnímatelnou skleněnou vážící plochu, která se může při pádu z výšky rozbít. Lze volit mezi manuálním a automatickým vypnutím, které ale nastává až za 2 minuty, přičemž mezitím dochází ke zbytečnému vybíjení baterie. U tohoto typu je praktickým doplňkem minutka se zvukovou signalizací a integrovaný teploměr. Tento typ i při nejnižší ceně v testu disponuje všemi funkcemi předchozích dvou typů mimo možnosti vážení přímo v mililitrech.

Plusy: Nejnižší cena, zajímavý vzhled.
Minusy: Skleněná vážící plocha.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz