Goddess FSB085TW7S – Cena: 4590 Kč

Goddess FSB085TW7STato mraznička patří mezi nejlevnější zástupce ve své kategorii. Jedná se o klasickou skříňovou mrazničku o objemu 115 litrů – užitný objem z toho činí 88 litrů. Spadá do příznivé energetické třídy A, klimatická třída spadá do kategorie N. Spotřeba energie je relativně nízká 0.54 kWh, což činí zhruba 197 kWh za rok.

Mraznička není v podstatě vůbec slyšet (hlučnost 40 dB). Mrazící výkon by mohl být vyšší než 4 kg za den, k tomuto menšímu typu ale postačuje. Subjektivně se nám líbilo rozvrstvení tří praktických plastových zásuvek, které lze využít i vně přístroje. Spodní šuplík je větší, horní dva o něco menší. Přístroj má nastavitelný termostat.

Škoda jen, že tento typ nemá automatické odmrazování. Typ má rovněž výškově nastavitelné nožičky a možnost záměny strany otevírání dveří. I když s tímto typem neuděláte chybu, kvůli nízké pořizovací ceně je třeba počítat s možnou nižší životností.

Plusy: Nejlevnější typ, který je ale poměrně slušně zpracován.

Minusy: Žádné výraznější nedostatky jsme nezaznamenali – subjektivně se nám příliš nelíbilo externí madlo a celkový design spotřebiče.

Calex CBF 220 – Cena: 7200 Kč

Calex CBF 220 Druhá testovaná mraznička je o necelé tři tisíce korun dražší. Pochází z dílny starším ročníkům známého a prověřeného výrobce. Konstrukce na výšku s celkem šesti patry se nám zdála praktická.

Typ byl také ještě méně hlučný než první testovaná mraznička. Energetická třída rovněž spadá do kategorie A, klimatická je N,ST. Mrazící výkon je u tohoto typu podstatně vyšší - až 16 kg za den. Spotřeba energie je ale také vzhledem k většímu objemu (139 litrů užitného objemu) o něco vyšší 0.71 kWh, ročně tedy cca 261 kWh.

Také u tohoto typu je ale bohužel nutné manuální odmrazování, nabízí ale variabilitu otevírání dveří. S tímto typem proto také zcela neprohloupíte.

Plusy: Praktická konstrukce na výšku, vysoký mrazící výkon

Minusy: Přístroj má nejvyšší spotřebu energie z testovaných.

Whirlpool WV1200 A+W – Cena: 8900 Kč

Whirlpool WV1200 A+WNejdražší testovaná mraznička v testu o užitném objemu 136 litrů. Platíme zde zejména za zavedenou značku výrobce, ale také za velice slušné dílenské zpracování. Líbí se nám přehledné uspořádání pěti praktických průhledných plastových zásuvek. Dvě zásuvky z toho mají vyklápěcí dvířka.

Energetická třída je dokonce A+, klimatická ST,SN. Mrazící výkon a hlučnost je srovnatelná s druhým testovaným spotřebičem. Spotřeba energie je průměrem předchozích testovaných mrazniček – 0.56 kWh za den, což dělá ročně cca 205 kWh. Přístroj má elektronický termostat s možností nastavení teploty.

U tohoto typu je třeba opět rozmrazování dělat ručně, pomůže ale odmrazovací hadička, která je součástí balení. Nabízí také funkci rychlozmrazení.

Má také nejvyšší odolnost z testovaných při výpadku proudu – udrží potraviny zmrazené až 32 hodin. Nastavitelné nožičky a změna otevírání dveří jsou u této velice povedené mrazničky samozřejmostí.

Plusy: Funkce rychlozmrazení, energetická třída A+, vysoká odolnost proti výpadku proudu.
Minusy: Tomuto typu lze vytknout snad jen vyšší pořizovací cenu, která ale není přemrštěná.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz