Fagor ML-2006 X – Cena: 769 Kč

Mlýnek Fagor zaujme hned z několika důvodů. V prvé řadě (www.obchodni-dum.cz) Klikněte pro zvětšení!má velice praktické provedení – nezabere mnoho místa vzhledem k dispozici mlýnku na výšku. Pro někoho ale může být nevyhovující menší kapacita, tento typ semele naráz „pouhých“ 70 g kávy. Na druhou stranu kávu je dobré mít namletou čerstvou, nejlépe těsně před konzumací. Dalším plusem výrobku od Fagoru je praktičnost nerezového provedení, které zaručuje delší trvanlivost. Výhodné je také průhledné víko, díky němuž můžeme přípravu sledovat. Oceňujeme také jedinečný tzv. tříštivý rotační nůž, který zajišťuje efektivní a rychlé namletí kávy. Můžeme si vybrat ze tří stupňů hrubosti namleté kávy. Během mletí nemusíme u mlýnku stát – stačí nastavit timer, po skončení programu se přístroj sám vypne. Příkon činí 130 W.

Plusy: Možnost volby mezi 3 stupni hrubosti namleté kávy, funkce časovače, rychlý a tichý chod.

Minusy: Semele najednou jen 70 g kávy.

Bosch MKM 6003 – Cena: 739 Kč

Mlýnek na kávu od firmy Bosch je k dostání v černé a bílé barvě. (www.obchodni-dum.cz) Klikněte pro zvětšení!Jedná se rovněž o kávomlýnek s tříštivým nožem. Nůž a míchací mísa jsou vyrobeny z kvalitního nerezu. Tento typ má zásobník na 75 g nepomleté kávy. Příkon je o něco vyšší než u prvního testovaného typu – 180 W. Na tomto typu je největším plusem několik bezpečnostních prvků –přístroj je v provozu jen, pokud je nasazené víko. Nehrozí tak poškození prstíků nezbedných ratolestí. Samozřejmostí pak je bezpečnostní tlačítko vypnutí. Délka přívodního kabelu je celý jeden metr, což je praktické. Přístroj je poměrně malý, přesto výkonný. Vyššímu příkonu odpovídá i vyšší rychlost úpravy kávy. Při výšce 17 cm a váze něco přes půl kila je přístroj výkonný nad očekávání.

Plusy: Řada bezpečnostních prvků, velká výkonnost, dlouhý přívodní kabel.

Minusy: Chybí možnost regulace hrubosti namleté kávy, ne příliš atraktivní design.

DéLonghi KG 30 – Cena: 754 Kč

Poslední mlýnek vyniká svým provedením. Černý lesklý plast(www.obchodni-dum.cz) Klikněte pro zvětšení! kombinovaný s kovovými prvky vytváří dojem luxusu. Ze všech testovaných mlýnků dokáže umlít kávu nejrychleji a nejméně hlučně. Naráz zvládne připravit největší množství kávy – až na 12 středně velkých porcí. Čepele jsou vyrobeny z velice kvalitní nerez oceli, a tak mají dlouhou životnost. Přístroj se velice jednoduše ovládá prostřednictvím kolébky zapnuto/vypnuto. Prakticky je řešeno zejména dno přístroje – vespod má prostor pro umístnění přívodního kabelu a stojí na gumových podstavcích, které zabezpečují stabilitu mlýnku. Také rukojeť je upravena jak pro komfort uchopení, tak pro bezpečnost. Tento typ mlýnku je vzhledem ke schopnosti semlít největší množství kávy o něco větší a váží kolem tři čtvrtě kilogramu.

Plusy: Semele nejvíce kávy najednou, má nejkvalitnější nerezový nůž a celkové zpracování.

Minusy: Chybí možnost regulace hrubosti.

Text: Zuzana Veselá