Kenwood JK 60 – Cena: 480 Kč

K prvnímu testovanému typu máme hned na začátku jednu výhradu – patří totiž k nejdražším cestovním rychlovarným konvicím v plastovém provedení. Za srovnatelnou cenu lze sehnat i konvici nerezovou.

Této konvici však můžeme přiznat celkem příjemný a decentní vzhled. Objem je 450 ml, což bohatě vystačí na dva střední šálky nápoje nebo zalití dvou instantních polévek.

Líbil se nám omyvatelný, vyjímatelný filtr, který sám dokáže částečně prostor kolem sebe odvápnit. Přístroj má velký a přehledný ukazatel množství vody. Moderní a bezpečná je také nerezová topná spirála.

Víko je rovněž bezpečnostní. Příkon činí 650 W. Celý typ váží 770 gramů. Součástí balení jsou dva hrnky a lžičky, které lze převážet uvnitř konvice, takže zabere minimum místa.

Typ má světelnou kontrolku chodu a je opatřen ochranou před vyvařením vody. Samozřejmostí je dnes již tepelná pojistka a automatické vypnutí po dosažení bodu varu.

Plusy: Příjemný vzhled, nízká hmotnost, všechny moderní bezpečnostní prvky.

Minusy: V kategorii plastových cestovních rychlovarných konvic, a také vzhledem k výrobci, se nám zdá tento typ zbytečně předražený.

Eta 7188 9000 – Cena: 380 Kč

Tento typ také nepatří zrovna k laciným cestovním rychlovarným konvicím, zde se ale jedná o přeci jen prověřenějšího výrobce. Také tato konvice se nenechá zahanbit co do vzhledu, kombinace světle oranžové s krémově žlutou je decentní, a zároveň nepřehlédnutelná.

U tohoto typu oceňujeme moderní ukrytou spirálu v plochém dně, což je rozhodně pro koupi velice důležitý faktor. Takové konvice jsou bezpečnější, mají delší trvanlivost díky tomu, že spirála nemá přímý kontakt s vařící vodou, a nedochází tak k zavápnění spirály.

Také zde je víko bezpečnostní. Příkon je vyšší 1000 W. Oceňujeme také ještě nižší hmotnost než u prvního testovaného typu – jen něco přes 500 gramů. Součástí balení jsou také dva plastové kelímky.

Přestože u cestovních rychlovarných konvic nemůžeme mít takové nároky na rychlost vaření vody, i tak se nám zdá, že tříminutový čas potřebný pro ohřev půl litru vody, na který je konvice dimenzovaná, je poněkud dlouhý.

Plusy: Kvalitní a líbivé zpracování, velmi nízká hmotnost.

Minusy: Delší doba varu vody.

Hyundai VK 303 – Cena: 299 Kč

Poslední testovaná konvice z dílny firmy Hyundai je nejlevnější v našem dnešním testu. To se zčásti projevuje také na vzhledu přístroje, který je stroze bílý s klasickými tvary.

Konvice je připravena ohřát objem vody 400 ml. Díky tomu je nejmenší v našem testu, a váží pod půl kilogramu, což je velké plus pro cestování. Také tento typ má přehledný ukazatel množství vody.

Víko je i zde bezpečnostní, spirála je skrytá v plochém dně. Také k tomuto typu navíc dostanete dva hrnečky, které je možno převážet uvnitř konvice. Má světelnou kontrolku provozu, ochranu proti přehřátí a ochranu proti chodu naprázdno.

Plusy: Nízká pořizovací cena, celá řada bezpečnostních prvků, nejnižší váha.

Minusy: Jedinou nevýhodou je obyčejný vzhled, který však pro cestovní účely vůbec nevadí. Konvice je proto vítězem našeho testu.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz