Eta 0110 90000 – Cena: 1800 Kč

Na první pohled klasický indukční černý vařič s jednou varnou zónou a příkonem 1800W. Na tomto přístroji oceňujeme velký digitální displejwww.obchodni-dum.cz Klikněte pro zvětšení!, který je snadno čitelný i pro starší osoby. Pro tuto cílovou skupinu je také praktické, že indukční deska zůstává během vaření chladná, takže se nemohou popálit. Navíc se tak uspoří poměrně velké množství energie i času. Ovládání tohoto vařiče je jednoduché, teplotu lze plynuje regulovat na stupnici od 60 do 240 stupňů. Bezpečný provoz zajišťuje také pojistka proti přehřátí a předpětí. Stejně tak poslouží i protiskluzové nožičky, praktická je i světelná signalizace chodu. Přístroj disponuje také časovačem, který lze nastavit maximálně na 3 hodiny. Se svými rozměry 34,5 cm x 31,5 cm x 6,5 cm nezabere příliš místa ani při převozu na chatu či chalupu. Přívodní kabel je dost dlouhý (1,4 metru), popř. lze použít prodlužovačku.

Plusy: Kvalitní výrobek za nejnižší cenu, dlouhý přívodní kabel, nejmenší rozměry a řada bezpečnostních prvků.

Minusy: Nemá žádné zásadnější nedostatky.

Fagor IP-200 X – Cena: 2120 Kč

Tento indukční vařič o příkonu 2000W nás na první pohled zaujwww.obchodni-dum.cz Klikněte pro zvětšení!al svým moderním vzhledem. Elektronický displej umožňuje mimo jiné zvolit si jeden ze šesti stupňů intenzity ohřevu. Trochu nevýhodné je, že v tomto případě lze timer nastavit „jen“ na 99 minut, takže není možné realizovat delší ohřev bez dozoru, což na druhou stranu ani není žádoucí. Stejně jako první testovaný přístroj se i tento sám automaticky vypne po ukončení programu v nastaveném čase. Samozřejmostí je i dětská bezpečnostní pojistka. Tento typ má o něco větší rozměry, cca 5 cm do všech stran. Díky nim se ale může pochlubit designovými prvky, jako je stříbrný proužek po každé straně přístroje. Oceňujeme také předkreslená kolečka pro ideální umístění většího či menšího nádobí tak, abychom zbytečně neplýtvali energií.

Plusy: Moderní vzhled, praktický elektronický displej.

Minusy: Kratší časovač – lze přednastavit jen na hodinu a půl.

Kenwood IH 100 – Cena: 2300 Kč

Poslední testovaný vařič se také může pyšnit zajímavým vzhledem – kombinací vysoce kvalitní indukční desky typu IH 100 a elegantní stříbrné. Tentowww.obchodnet.cz Klikněte pro zvětšení! typ váží se svými rozměry 30 x 38 x 5 cm necelé 3 kilogramy. Maximální délka načasování je u tohoto typu 120 minut. Při ohřevu si můžeme vybrat ze šesti různých stupňů o příkonu od 120 do 1800W. Mezi stupni přepínáme manuálně otáčením kolečka. I přes to, že se jedná o jednoploténkový vařič, můžeme na něm s přehledem ohřívat v hrncích s průměrem 25 cm. Minimální velikost nádobí by naopak neměla sahat pod 12 cm. Tento typ hřeje jen na styčných vyznačených plochách. Vzhledem k této úpravě hřejících styčných ploch ve tvaru kříže dochází k největší úspoře energie oproti klasickému vařiči – udává se až o 90%.

Plusy: Vysoká úspora energie, elegantní provedení.

Mínusy: Pokud neumístíme nádobí přesně na střed, trvá ohřev dlouho.

Text: Zuzana Veselá