Letošní mrazivá zima jistě mnohdy pomohla a prostor za okny, v nevytápěné chodbě či na balkónu suploval nedostatek prostoru v chladničce. Tomu je zdá se už konec a nezbývá než se namísto přírodních chladniček spolehnout na moderní technické vymoženosti: kombinované chladničky či vinotéky. V obou oblastech se na trhu objevily první novinky tohoto roku.


Kombinované chladničky Hotpoint EVOLUTION a Indesit ICON

Spojuje je nejen jeden výrobce, ale i funkce, které mohou nabídnout, ať už je to funkce No Frost, antibakteriální ochrana či funkce rychlého chlazení Super Cool a mrazení Super Freeze, zabraňující nežádoucímu zvýšení teploty v chladničce či mrazničce, například při vložení velkého nákupu, díky níž se chladničky situaci přizpůsobí a v krátkém čase zajistí optimální teplotu.

Dále je to funkce Holiday, která představuje pouze pohotovostní provoz v době delší nepřítomnosti, aby v chladničce nezačaly bujet bakterie a nevznikaly nepříjemné pachy, ale nemusela zároveň fungovat na plný výkon, který je neekonomický. Úsporná funkce Eco, při níž dochází k automatickému regulování teploty na základě podmínek uvnitř a vně chladničky tak, aby byly potraviny uchovány s minimem spotřeby energie. Pro milovníky večírků nebo majitele domácnosti s větší spotřebou vychlazených nápojů bude vhodnou pomocí funkce Ice Party pro rychlé chlazení lahví. Chladnička Hotpoint má navíc speciální držák na víno a v příslušenství ještě termoizolační obal na láhev. Nabídne také nový typ výrobníku ledu a speciální uzavřenou poličku pro uchovávání citlivých potravin, jako jsou maso nebo ryby.

Osvětlení je řešeno modrými LED. Volení funkcí i přehled o dění usnadňuje displej integrovaný do vnější strany dvířek chladničky.

Chladnička Hotpoint EVOLUTION EBD 18323 F se řadí k energetické třídě A++, hlučnost má 41 dB. Vyznačuje se minimalistickým designem, který umocňují zapuštěná madla. Hotpoint EVOLUTION EBQH 20243 F patří do třídy A+, designem je téměř totožná, až na postranní madla. Indesit ICON náleží rovněž ke třídě A+ a působí technicistním, minimalistickým dojmem.

V barvách nabízejí chladničky širší než jen běžnou paletu. Klasickou bílou doplňují stříbrná a nerez, u Hotpoint EVOLUTION ještě černá, béžová či perleťově bílá.


Domácí vinotéka

K dlouhodobému uchovávání vína je určen vestavěný model Bauknecht KRIW 1233 v univerzálním nerezovém provedení s masivním madlem. Na čtyřech různě nastavitelných policích z kvalitního tvrdého dřeva poskytuje prostor k uchovávání až 46 lahví o objemu 0,7 l. Ovládání je elektronické s displejem. Vinotéka patří do energetické třídy D a klimatické třídy SN-N, hlučnost dosahuje 39 dB.

Určitým minusem je nastavení teploty jednotné pro celou vinotéku. Nastavenou teplotu a udržování vlhkosti si hlídá sama. Vnitřní osvětlení je možné vypnout, aby nevhodně nezasahovalo do skladovacích podmínek.

 


 Autor: Zuzana Ottová | Fotografie: Hotpoint, Indesit, Bauknecht