Pro všechny představené modely je společná energetická třída A++. Rovněž design exteriéru upřednostňuje jednoduché řešení, které spotřebičům propůjčuje vzhledovou nadčasovost. Důraz je kladen na vnitřní uspořádání a funkce.


Mráz a chlad podle Bosch

Značka Bosch uvádí na trh novou řadu monoklimatických spotřebičů v energetické třídě A++. Za zařazením nových chladniček do této třídy, a tudíž nižší spotřebou energie stojí podle výrobce inovativní výparník umístěný na zadní stěně vnitřního prostoru. O zajištění konstantní teploty v celém prostoru chladničky se stará ventilátor. Spotřebu snižuje také nová konstrukce kondenzátoru a důkladná izolace. Výkonný invertní kompresor díky proměnlivé rychlosti otáček umožňuje přizpůsobit okamžitý výkon chlazení. Elektronický panel TouchControl zaručuje snadnou regulaci.

KSV29VW30

Tato chladnička v klimatické třídě SN-T s předpokládanou spotřebou energie za rok 107 kWh nabídne užitný objem 290 l, police z bezpečnostního skla a variabilitu nastavení čtyř ze šesti z nich, nerezový držák na lahve. Pro skladování ovoce a zeleniny slouží prostorný CrisperBox, jehož vlnkovitý profil dna chrání uložené potraviny před zkondenzovanou vodou. K prodloužení trvanlivosti skladovaných potravin napomáhá i antibakteriální ochrana. Do technologické výbavy patří mj. funkce superchlazení. Stropní LED osvětlení poskytne lepší přehlednost celého interiéru. Hlučnost spotřebiče je 39 dB.

GSN33AW30

Novinkou na trhu je i mraznička se 7 zásuvkami o celkovém objemu 220 l, opět v klimatické třídě SN-T. Vybavena systémem NoFrost. Mrazící výkon dosahuje 20 kg/24h, akumulační doba při poruše nebo výpadku proudu je 19 h, spotřeba energie za rok se pohybuje okolo cca 225 kWh, hlučnost 42 dB.

GSN29VW30

Druhá z nové řady mrazniček disponuje 2 chladícími akumulátory, rovněž 7 zásuvkami, které mají vyjímatelná skleněná mezidna, což umožní skladování objemnějších potravin, dále 1 mrazícím boxem s klapkou pro intenzivní mrazení. Užitný objem má mraznička o něco nižší, celkem 195 l. Shodná je i mrazicí kapacita 20 kg/24 h a systém NoFrost. Doba skladování při poruše je až 19 h. Roční energetická spotřeba činí okolo 211 kWh, uváděná hlučnost je 42 dB.

Za použití spojovací sady, která je dodávána jako zvláštní příslušenství, lze mrazničku zkombinovat s monoklimatickou chladničkou jako side by side.


Kombinace od Bauknechtu

Novinkou prémiové řady kombinovaných chladniček LUMiQ je model KGN 5492 A2+ Fresh PT. Chladnička je vybavena veškerými "chytrými" funkcemi, které se pro tento typ spotřebiče v současnosti stávají standardem. Jako plus si může připsat ocenění mezinárodním uznáním Red Dot Award za elegantní design LUMiQ.

Patří rovněž jako předchozí konkurenční výrobky do energetické třídy A++. V klimatické třídě pak k N-T. Je vybavena jedním kompresorem, její roční spotřeba energie činí cca 252 kWh, hlučnost je 42 dB. Celkový objem má 381 l, z toho využitelný objem chladničky 247 l.

Nabídne mrazicí výkon 12 kg/24 h, technologii ProFresh 0° pro uchovávání čerstvého masa a ryb při optimální teplotě 0 °C ve vyhrazené části chladničky, dále rychlomrazicí prostor. Rovněž si poradí s kolísáním teplot, způsobeným například otevíráním dveří chladničky. Odolnost při výpadku proudu má 12 hod. Dále disponuje technologií NoFrost, antibakteriální ochranou pomocí měnitelného Hygiene+ filtru s integrovanou technologií Microban. K nastavení požadovaných parametrů slouží dotykový displej. Vnitřní LED osvětlení StarLight spolu se skleněnými nastavitelnými průhlednými policemi a boxy bez rámů si bere na starost lepší přehlednost interiéru chladničky.

 Autor: Zuzana Ottová | Fotografie: archiv firem