S jarem se každoročně rozšiřuje nejen nabídka velkých spotřebičů, postupně přichází na řadu i ty menší, které jsou v kuchyni ihned po ruce. Je také čas na nejrůznější testy kvality. Ty se týkají nejen jednotlivých spotřebičů, ale i jejich výrobců. Nejdříve si představíme nové modely od tradiční české značky ETA, která opětovně zvítězila v průzkumu „Dobrá značka“, jejž každoročně pořádá společnost Reader´s Digest Výběr v celkem šestnácti zemích světa. Následně se představí ruční šlehač, který dosáhl nejlepšího hodnocení v testu německého spotřebitelského časopisu StiWa, s nímž seznamuje dubnové číslo spotřebitelského titulu dTest.


Tyčový mixér ETA 3016 CABERO

Elegantní tvar i barevnost jsou prvními plusy nového mixéru, jehož příslušenství z něho dělá univerzálního pomocníka při přípravách nejrůznějších typů jídel i sladkých zákusků.

Příkon spotřebiče je 800 W, má plynulou regulaci otáček a měkký start, který chrání jak mechaniku přístroje, tak zároveň zabraňuje rozstřikování mixovaných surovin. Konkrétní nastavení zobrazuje digitální display.

Nerezový nástavec je odnímatelný. V příslušenství se nabízí pracovní nádoba s víkem o objemu 800 ml, velký sekací nástavec s nádobou 1250 ml a dvoumetlový šlehací nástavec. Jednoduchou, leč praktickou vychytávkou je poutko na zavěšení.

Obvyklá cena mixéru s příslušenstvím tzv. 3 v 1 je 1 999 Kč. Ve verzi 4 v 1 je příslušenství rozšířeno o sekací procesor se 3 struhadly a běžná cena činí 2 499 Kč.

 

Kuchyňský robot ETA 0029 CENTRINO

Trendový retro vzhled mu dodává nejen celkový tvar, ale i design ovládání či barevná škála včetně nerezových částí.

Robot disponuje výkonným, ale nehlučným motorem se stabilizátorem udržujícím nastavené otáčky i při velkém zatížení. Příkon motoru 1000 W. Funkce PULSE umožňuje rychlé ovládání. Multifunkčnost robota zajišťuje bohaté příslušenství, k němuž patří velká pracovní nádoba o objemu 4 l, mixovací nádoba s objemem 1,2 l a sekací nádoba pro zpracování menšího množství surovin. Dále jsou to 4 celonerezová struhadla, 2 srpovité nože, hnětací a šlehací nástavec, odšťavňovač citrusových plodů. S pomocí funkce ICE zvládá i sekání ledu. Jednotlivé díly kromě těla s motorem lze mýt v myčce.

Prodejní cena je stanovena na 3 999 Kč.


Ruční šlehač Bosch MFQ3520

Časopis dTest přetiskl výsledky testu německého spotřebitelského kolegy časopisu StiWa. Testování bylo zaměřeno na ruční šlehače a šlehače s mísou od renomovaných značek dostupných na evropském trhu. Celkem bylo testováno 14 produktů, z toho 10 ručních šlehačů z nejrůznějších cenových kategorií. Spotřebiče byly testovány při přípravě chleba z kynutého těsta, třeného koláče, bílkového sněhu, šlehačky a mléčné pěny. Aby byla zajištěna maximální objektivita, používaly se pouze suroviny z jedné šarže. Hodnocení probíhalo podle kritérií s odlišnou procentuální váhou: funkce (45 %), obsluha (25 %), zátěžový test (15 %), kapacita (5 %), bezpečnost (5 %) a hlučnost (5 %).

Vítězem testu se stal ruční šlehač Bosch MFQ3520 s celkovým výsledkem 66 %. Nejlépe si vedl v zátěžovém testu, kde dosáhl 80 %. Kladně byl hodnocen rovněž za nízkou hlučnost a hmotnost i velmi pohodlnou obsluhu. Také poměr mezi kvalitou a cenou patří k jeho kladům, zvlášť když patřil mezi hodnocenými spotřebiči k nejlevnějším.

Výsledky testu se v tomto případě nijak neliší od hodnocení samotných uživatelů. Od nich si získal plných 80 %. Nejvíce je oceňována opět lehkost spotřebiče, tichý chod motoru, snadná manipulace a možnost postavení na kuchyňskou linku při přerušení šlehání. Jako plus vidí majitelé také delší metly.

Jediné, co je na spotřebiči pro nepozorné spotřebitele trochu zavádějící, je, že se jedná skutečně jen o šlehač a hnětač, nikoli klasický multifunkční mixér.

V jeho parametrech je uváděna váha 1 kg, příkon 350 W, 5 rychlostních stupňů a turbo stupeň, možnost připojení rychlošlehací nohy. Příslušenství obsahuje 2 vysoce efektivní turbometly pro optimální šlehací a míchací výsledky, 2 stabilní hnětací háky. Metly mají blokování proti vniknutí těsta a dalších surovin do přístroje. Napájecí kabel překvapí délkou 145 cm.

Cena se pohybuje v průměru okolo 750 Kč, ale lze jej pořídit už od 600 Kč.Autor: Zuzana Ottová | Fotografie: www.isifa.com