DeLonghi ICONA CTO 2003.R – Cena: 1500 Kč

Na první pohled líbivý typ s propracovaným vzhledem a poměrně kvalitním dílenským zpracováním. Je dvouštěrbinový, vybavený funkcí stop. Poměrně nemile nás ale překvapilo, že u něj chybí vlastní centrování (automatické posunutí připravovaného pečiva do středu štěrbiny).

Jinak ale jsou všechny funkce v pořádku – nechybí přihrádka na drobky nebo rozmrazování. Topinkovač ale nemá rozpékač, což bychom vzhledem k vyšší pořizovací ceně čekali, za to nechybí nastavitelný stupeň opékání.

Líbilo se nám, že po ukončení procesu opékání se díky funkci „extra zdvih“ pečivo doslova vymrští tak vysoko, že není problém jej bezpečně vyjmout. Opékač se ovládá elektronicky, ovládání je podsvíceno výraznou neonovou barvou – tato funkce je ale skoro zbytečná.Typ váží necelé dva kilogramy, což také není úplně málo.

Plusy: Velice kvalitní použité materiály, funkce extra zdvihu pro praktické vyjmutí hotového pečiva.

Minusy: Chybí centrování, rozpékač, naopak některé funkce jsou trochu zbytečné.

Kenwood TT 932 – Cena: 3300 Kč

U výrobků od této firmy nejsme zvyklí na tak přemrštěné ceny, a proto nás zajímalo, čím je tento typ výjimečný. Bohužel mimo poměrně zvláštního, ale ne zrovna nádherného vzhledu, jsme v testu nic dalšího, čím byl tento typ vybočil z řady, nezaznamenali.

Přístroj je robustní, vyrobený z odolného kovu o váze dosahující skoro 3 kilogramy. To mu umožňuje dokonalou stabilitu. Je také dvouštěrbinový, nechybí zde přihrádka na drobky. Při samotném chodu spatřujeme na tomto typu některé až poloprofesionální znaky, nicméně pro běžnou domácnost jsou takřka neupotřebitelné.

Tento topinkovač disponuje bezpečnostním termostatem, umožňuje jak samotné, tak i dvojité opékání, má nastavitelný časovač. Dokáže zpracovat plátky pečiva, i když jsou silnější než 3 cm. Příkon činí 1100 W.

Tento typ lze spíše než do domácností doporučit spíše do menších bufetů a stánků pro profesionální pravidelné využití.

Plusy: Praktický typ pro profesionální využití.

Minusy: Do domácnosti je nákup tohoto typu za vysokou cenu zbytečný.

Goddess TS 313R – Cena: 700 Kč

Konečně topinkovač se sympatickou pořizovací cenou, která ale na něm není v žádném případě na první pohled patrná. Oblý vzhled a menší rozměry si nás hned získaly.

Obzvlášť kvalitní je povrch, na němž si výrobce zakládá – povrch by měl zůstat studený i po delším používání. Velmi pěkná je také zajímavá červená metalíza. I tento spotřebič je dvouštěrbinový a rovněž nechybí praktická přihrádka na drobky.

Také umožňuje rozmrazování, i tady ale bohužel chybí rozpékač pečiva. Spotřebič váží něco přes půl druhého kilogramu. Příkon činí 1000 W. I zde musíme ocenit možnost plynulé regulace stupně opékání.

Topinkovač je vybaven světelnou kontrolkou chodu, jeho ovládání je velice jednoduché. Ze všech testovaných výrobků se nám tento v poměru cena-kvalita zdál asi nejlepším nákupem.

Plusy: Příznivá pořizovací cena, dobré zpracování, dostačující funkce.¨¨

Minusy: U tohoto spotřebiče nám chyběl jen rozpékač pečiva.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz, www.isifa.comAutor: Zuzana Veselá | Fotografie: obchodni-dum.cz, www.isifa.com