Bomann PO 1353 CB – Cena: 2000 Kč

Pec na pizzu od firmy Bomann není na pohled příliš hezká, připomíná první stolní grily v domácnostech. Svůj účel ale tato trouba plní znamenitě. Má kontrolku chodu, ovládá se dvěma otočnými knoflíky v pravé části čelního panelu. Disponuje minutovým časovačem od 0 do 60 minut – déle ani příprava pizzy trvat nemůže.

Celá trouba je provedená v nerezu, což zaručuje dlouhou trvanlivost typu a snadnou údržbu. Troubu lze nastavit na rozmezí teplot od 100 do 250 stupňů. Pec je dimenzovaná na maximální průměr pizzy 30,5 cm. Taková pizza je v poměru s kousky, které běžně koupíme, opravdu maxi. Vnitřní obsah této pece je 18 litrů.

Pro pečení využívá speciální šamotové desky, které dlouho vydrží. Příkon typu činí 1500 W. Nevadí-li vám horší vzhled této pece a dáváte raději přednost funkčnosti, pak je tato pec pro vás, i vzhledem k příznivé ceně, ideálním řešením.

Bomann PO 1353 CB – Cena: 2000 Kč

Plusy: Kvalitní nerezové provedení, zvládne připravit i maxi pizzu. Jednoduché ovládání.

Minusy: Nepříliš líbivý vzhled.

Ariete 902 – Cena: 3100 Kč

U výrobků od firmy Ariete jsme zvyklí na líbivé designy. Pec na pizzu se ale příliš nepovedla, snaha o napodobení klasické pece působí křečovitě. Bohužel, právě za speciální design si připlatíme.

Tento typ používá jinou metodu pečení pizzy – dle klasické italské receptury využívá pečení na tzv. refrakčním kameni. Pizza z ní je rychleji hotová a zůstává déle křupavá. Povrch je tepelně izolovaný, není tedy třeba se bát zranění. Součástí je také praktický kráječ pizzy.

Také tento typ disponuje nastavitelným časovačem a nastavitelným termostatem ve stejných rozmezích jako u prvního testovaného typu. Také tento typ se ovládá otočnými knoflíky na přední straně čelního panelu. Kontrolka navíc indikuje, zda je již trouba rozehřátá na požadovanou teplotu. Oceňujeme výsuvnou pečící plochu, díky které je možné se bezpečně přesvědčit o tom, zda probíhá pečení správně. Přístroj má navíc příznivou spotřebu energie. Příkon činí 1300 W.

Ariete 902 – Cena: 3100 Kč

Plusy: Speciální způsob pečení na refrakčním kameni, kráječ pizzy.

Minusy: Komerční vzhled a provedení, tomu odpovídající vyšší cena.

Ardes 6110 – Cena: 2600 Kč

Poslední testovaný typ funguje na odlišné bázi oproti prvním dvěma testovaným pecím – těsto se do něj nezasouvá, nýbrž přiklápí víkem. Příkon se pohybuje kolem 1100 W. Má časovač nastavitelný maximálně na půl hodiny. Termostat lze nastavit na tři různé teploty pečení.

Přístroj je navržen přímo v Itálii, má rovněž patent. Pizza se peče na speciálním žáruvzdorném otočném talíři, který zabezpečuje dokonalé rovnoměrné propečení. Pod a nad talířem se nachází speciální horní a dolní topné těleso. Dokonalému propečení přispívá také malý prostor, v kterém je pizza uzavřena. Pečení je ultra rychlé a výsledek vynikající!

Skleněným průhledem je možné celý průběh pečení kontrolovat. Rozhodování bylo v tomto testu složité, nakonec se ale přikláníme k tomuto typu jakožto vítězi našeho testu.

Ardes 6110 – Cena: 2600 Kč

Plusy: Praktické patentované provedení. Tento typ nám dokázal připravit tu nejchutnější pizzu, a to bylo pro náš dnešní test kritérium číslo jedna.

Minusy: Žádné nedostatky jsme neshledali.

Text: Zuzana Veselá
Foto: electrocr.cz; obchodni-dum.cz