Ariete-Scarlett Disney 406 – Cena: 659 Kč

Řada spotřebičů Disney od firmy Ariete-Scarlett nevyrábí jen neOranžový citrusovač od Disneye. Klikněte pro zvětšení!standardní pomocníky, jako je popcornovač nebo výrobník cukrové vaty. Tentokrát se výrobce rozhodl donutit děti, aby si zamilovaly čerstvou ovocnou šťávu. Lis na citrusy má tedy charakteristický vzhled, který se líbí dětem, a červeno-oranžovou barvu. Funkčnost však není zdaleka omezena! Na tomto lisu na citrusy oceňujeme možnost střídání dvou kuželů pro lisování různých velikostí citrusů. V praxi se také dobře osvědčilo obousměrné otáčení, kterým tento přístroj disponuje – dříve nebo později dojde k opravdu dokonalému vymačkání ovoce. Přístroj je malý, skladný, což je velké plus. S tím souvisí menší objem nádobky plastové nádoby – 260 ml představuje střední skleničku, tedy porci pro jednu osobu, kterou připravíte na jedno mačkání. Příkon činí 25W.

Plusy: Atraktivní design, díky němuž si vaše děti zamilují ovocný fresh! Ani funkčnost nezůstává pozadu, zaujme i nízká cena.

Minusy: Nemá žádné přídavné funkce, což ale odpovídá ceně.

Eta 2037 90000 – Cena: 1159 Kč

Velmi elegantní na pohled je tento výrobek firmy Eta. Nevšední Elegantní design, který neurazí.Klikněte pro zvětšení!tvar a nerez materiál činí z tohoto spotřebiče ozdobu každé kuchyně, renomovaný výrobce by měl být i zárukou kvality. Co tedy nabízí? Funkce automatický chod pro ideální odšťavňování vás nechá jen odpočívat a přihlížet lisování, plusem je rozhodně i vyšší příkon – 100W, díky němuž je lisování intenzivnější a rychlejší. Praktický je také uzavíratelný výtokový systém, který umožňuje vytvořit si zásobu šťávy. Ta se na čas vytvoří v prostoru pod sítkem lisu. Filtrační sítko je také vyrobeno z kvalitní nereze, a zaručuje tak dlouhou trvanlivost. I tady k výrobku dostaneme dvě velikosti lisovacího trnu podle velikosti citrusu a zároveň také nerezový pohár na šťávu o objemu 2 dl. Všechny součásti tohoto výrobku jsou rozebíratelné a lze je snadno omýt jak v ruce, tak v myčce.

Plusy: Kvalitní nerezové provedení, snadná údržba, veškerý komfort lisování.

Minusy: Vyšší pořizovací cena – hodí se pro ty, kteří budou citrusy lisovat pravidelně.

DéLonghi KS 5000 H – Cena: 1940 Kč

Zdaleka nejdražší a také vzhledově nejzajímavější je výrobek Citrusovač, který se může chlubit velmi výrazným designem. Klikněte pro zvětšení!značky DéLonghi. Kvůli netradičnímu vzhledu má přístroj větší rozměry, hmotnost je pak 3 kg. Tento typ je připraven na kontinuální odšťavování, tedy zpracuje neomezené množství ovoce. I tento typ nabízí dvojí rotaci motoru pro úplné vymačkání. Zajímavá je funkce „nastavitelná hustota šťávy“ – můžete si zvolit množství dužiny ve vašem nápoji, preferujete-li čistou šťávu, dužina se přimíchá k odpadu. Přístroj má také bezpečnostní prvky, jako je ochranné víko, zabraňující znečištění okolí. O čistotu okolí dbá také mechanizmus zabraňující nechtěnému odkapávání. Příkon tohoto typu činí 35W.

Plusy: Vysoce atraktivní design, kontinuální odšťavování, nastavitelná hustota šťávy.

Mínusy: Skutečně vysoká cena, ztížená údržba kvůli řadě záhybů a prohlubní v přístroji.

Text: Zuzana Veselá
Foto: www.obchodni-dum.cz