ETA 0093 90050 Ultimo – Cena: 790 Kč

Klikněte pro větší obrázek!  ETA je oblíbenou značkou pro drobné domácí spotřebiče, a ani tentokrát nezklamala. Na pohled zaujme příjemný a nevšední design. Béžová je kombinovaná s krémovou žlutou, nápis barevně skvěle ladí. Příkon tohoto typu činí 130W a jeho provoz je impulsní, neboli momentový. Nejkvalitnější součástí tohoto přístroje je jeho velmi ostrý a kvalitní nerezový nůž, tloušťku řezu je možné volit, a to do maximálně 1,5 cm. Pohonná jednotka, stejně jako ostatní části výrobku, je odnímatelná. Přístroj tak lze takřka celý rozebrat a bez problému omýt. Přístroj má bezpečnostní spínač, který znesnadňuje zapnutí přístroje pro vaše ratolesti. Vaši bezpečnost zase chrání protiskluzové nožičky kráječe, které pevně přilnou k podložce. Celý přístroj zabere na délku 32 cm, na výšku 20 cm a na šířku 12 cm. Tím, že jej lze celý rozložit, ale můžeme snadno místo uspořit, pokud nekrájíme denně.

Plusy: Vysoce kvalitní nůž a atraktivní vzhled.

Minusy: Ztížené skladování vzhledem k absenci sklápěcí desky.

Singer Scarlett SC 148 – Cena: 630 Kč

Klikněte pro větší obrázek!  Kráječ z dílny firmy Singer nemá příliš nápaditý vzhled, je totiž vyveden celý v bílém, pouze nápis výrobce je v barvě tyrkysové. Výhodou tohoto přístroje je možnost sklopení, což u této cenové relace nebývá samozřejmostí. Sklápěcí deska umožňuje bezpečné a komfortní skladování kráječe v době, kdy se nepoužívá. Tento kráječ je rovněž impulsní a funguje při příkonu 150W. Vzhledem k ceně pak není nijak překvapující, že otáčky není možné u tohoto typu regulovat. Co ale volit lze, je i tady tloušťka řezu, a to stejně jako u předchozího typu až do 1,5 cm. Nůž má poměrně velký průměr – 17 cm. Nůž z nerez oceli, stejně jako ostatní příslušenství, je jednoduše odnímatelný, snadnému mytí tak nic nebrání. I tento typ je vybaven bezpečnostním spínačem.

Plusy: Funkčnost, dobrá omyvatelnost a snadné skladování.

Minusy: Nepříliš atraktivní vzhled.

Hyundai FS 996 – Cena: 529 Kč

Poslední testovaný výrobek je finančně nejdostupnější, a proto ani nároky na něj nemohou být příliš vysoké. Provedení tohoto přístroje je sice rovněž bílé, ale přesto je o něco nápaditější díky vroubkům na zadní straně a celkové propracovanosti. Přístroj je rovněž impulsní neboli momentový s příkonem 100W. Je také vybaven nožem z kvalitní nerez oceli, který je bez problémů odnímatelný a omyvatelný. I u tohoto přístroje je možnost sklopení pro snazší skladování. Tloušťka řezu je i u tohoto typu nastavitelná v rozmezí 0 až 1,5 cm. Bezpečnostní spínač a protiskluzové nožičky nechybí ani v tomto případě. Rozměry tohoto přístroje jsou velmi obdobné s ostatními – tento typ má 33 cm na délku, 21 cm na výšku a široký je 24 cm.

Klikněte pro větší obrázek!

Plusy: Nízká cena, kvalita zpracování, bytelnost.

Minusy: Vzhledem k ceně splňuje všechny nároky.

Text: Zuzana Veselá

Foto: www.obchodnidum.cz; www.profimedia.cz