Tefal ME71083E – Cena: 2605 Kč

První testovaný mlýnek patřil do kategorie celokovových mlýnků na maso, které bývají dražší a bytelnější. Déle vydrží, ale jejich design není úplně špičkový. Tento typ je vyroben z praktické a trvanlivé nereze, překvapivě není ani tolik neskladný a těžký.

Vyznačuje se vysokou rychlostí mletí masa – až 2 kilogramy za minutu v závislosti na kvalitě suroviny. S tím souvisí i slušný výkon motoru – až 1800 W při zatížení. Máme zde možnost volby mezi hrubým, středně hrubým a jemným mletím díky třem výměnným nerezovým kotoučům, které jsou součástí balení nového přístroje.

Další příslušenství tvoří praktické nástavce na plnění klobás, nástavec na výrobu cukroví či na mletí ovoce , jako je rybíz. Typ má v sobě úložný prostor , což je také plus.

Plusy: Nerezové zpracování, široké příslušenství, kvalitní a bytelný spotřebič.

Minusy: Nepříliš moderní a líbivý vzhled.

Kenwood MG 450 – Cena: 2800 Kč 

Druhý testovaný typ se finančně pohybuje na stejné úrovni jako první testovaný mlýnek, jeho tělo je ale plastové. Motor má o něco slabší výkon, kolem 1400 W. Stejně jako první testovaný mlýnek disponuje funkcí zpětného chodu, která je praktická v momentě, když se přístroj zasekne.

U těchto modernějších typů jde už ale spíše jen o pojistku. Nástavec na mletí je v tomto případě také kovový a součástí přístroje jsou rovněž tři nástavce pro hrubé (8 mm), středně hrubé (4,5 mm) a jemné mletí (3 mm).K příslušenství, které se rovněž ukládá uvnitř přístroje, patří také nástavec na výrobu klobás.

Celkově se nám tento typ, dražší o 200 Kč oproti prvnímu testovanému, líbil mnohem méně. Výkon motoru je menší a celkově propracování a plastové provedení jsou v této cenové relaci zklamáním. Ani vzhled přístroje není ničím zajímavý.

Plusy: Praktická možnost uložení příslušenství.

Minusy: V poměru k prvnímu testovanému typu je tento předražený.

Zelmer 886.5 Diana expressive line – Cena: 1700 Kč

Poslední testovaný mlýnek patřil mezi zástupce levnějších typů v testu. Provedení je z bílého plastu s drobnými světle zelenými prvky, což příjemně vzhled přístroje ozvláštňuje.

Vzhledem k nižší ceně není s podivem, že výkon motoru je nejslabší – 550 W. Příslušenství tvoří dva kotouče pro hrubé a jemné mletí. Součástí je také nástavec pro plnění střívek na uzeniny.

Na tomto typu oceňujeme ale zejména širokou paletu příslušenství, které lze ještě k přístroji dokoupit, a udělat z něj tak poměrně levně multifunkčního pomocníka. Můžete si dokoupit mlýnek a sítko na mák, lis na ovoce a zeleninu nebo celou řadu různých struhadel (jemné, hrubé nebo trhací).Pro občasné použití tento typ plně dostačuje.

Plusy: Celá řada dodatkového příslušenství, adekvátní cena v poměru k výkonu.

Minusy: Motor není tak výkonný jako u předchozích, dražších modelů.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz; www.isifa.comAutor: Zuzana Veselá | Fotografie: obchodni-dum.cz; www.isifa.com