ELECTRIQUE – Fischer France –Cena: 2280 Kč

Tento typ brusky nožů sice nepochází z dílny na našem trhu známého výrobce, nicméně je velice často nabízen a také doporučován. Jedná se ohttp://vltava2000.cz Klikněte pro zvětšení! vysoce kvalitní skladný typ, který je používán i profesionály pro svůj systém 4 různých stupňů broušení. Pro ideální nabroušení nože je třeba využít všechny čtyři stupně. Pokud budete postupovat přesně podle návodu ve všech čtyřech krocích, tak dosáhnete kvalitního a dlouhotrvajícího nabroušení. Stejně jako nože je možné brousit na této brusce i nůžky. Provedení nikoho neurazí ani nenadchne, jedná se o kombinaci černého plastu ve spodní části výrobku a bílého těla.

Plusy: Velice efektivní jedinečný systém broušení ve čtyřech krocích.

Minusy: Neznámý výrobce, vysoká pořizovací cena.

OBH NORDICA 9960 – Cena: 1250 Kč

Tento typ ostřiče nožů má flexibilní keramickou brusnou plochu, takže se přizpůsobí šířce broušeného nože. Skládá se ze 20 keramických brusných www.bilezbozi.cz Klikněte pro zvětšení!ploch, přesto zcela tupé nože nabrousí jen těžko. Hodí se spíše pro udržování nabroušených nožů. Nevýhodou také je, že chybí záchytný systém na odpad. Pozor! Nepoužívejte k broušení nůž se zoubky, jako je třeba nůž určený pro krájení pečiva. Došlo by k jeho znehodnocení.

Plusy: Oblíbený, praktický a skladný typ. Brusná plocha se přizpůsobí šířce nože.

Minusy: Nemalá poruchovost přístroje, chybí záchytný systém pro odpad. Nehodí se pro zcela otupené nože.

Pozn. red.: Výrobky OBH Nordica 9960 a Fagor AFC - 2006 X jsou shodné přístroje distribuované různými firmami, přičemž Fagor již nebude výrobek dále distrubuovat.

FAGOR AFC – 2006 X – Cena: 1131 Kč

Jedná se o nejprodávanější a nejoblíbenější typ elektrické brusky. Nože brousí efektivně a rychle. Příkon tohoto typu činí 40 W a rozměry činí 16 cm na šířku, 6 do výšky a 10, 1 do hlwww.obchodni-dum.cz Klikněte pro zvětšení!oubky. Provedení a způsob fungování je shodný jako u druhého testovaného ostřiče. Uvnitř přístroje jsou keramické kameny opatřené 20 listy, které mají zajistit spolehlivé nabroušení nožů. Oceňujeme opravdu vysoce kvalitní ocelový plášť přístroje, který zajišťuje nejen odolnost, ale i stabilitu a bezpečnost. Přístroj spouštíme bezpečnostním tlačítkem, které by mělo zabránit nechtěnému předčasnému spuštění přístroje. Pozor! Opět nepoužívejte k broušení nože se zoubky.

Plusy: Při relativně nízkých nákladech zvládá tento typ všechny funkce dražších typů.

Minusy: Na zcela tupé nože nestačí, hodí se spíše pro udržování nabroušených nožů. Chybí záchytný systém pro odpad.

Text: Zuzana Veselá
Zdroj: Nakupka.cz, Nakupni-dum.cz, Elektro-kuchyne.cz, Eva.cz, Kuchyne-fagor.cz