ETA 7160 90000 – Cena: 1900 Kč

Klikněte pro větší obrázek!Víceúčelová pánev od oblíbené firmy ETA určitě přispěje k dobrému jménu tohoto tuzemského výrobce. Pánev je dostatečně hluboká (5 cm), tudíž je schopna zčásti suplovat i funkce klasického hrnce, výborná je pak na masové a jiné směsi, jako je třeba čína. Nádoba má vysoce kvalitní povrch s nepřilnavou vrstvou z titania. Samozřejmě je vhodnější dotýkat se plochy pánvičky jenom vařečkou a vyvarovat se styku s ostrými předměty. Materiál je ale natolik silný a kvalitně zpracovaný, že umožňuje rovnoměrné rozmístění teploty na ploše pánve. Příkon činí 1000 W. Součástí je odnímatelný termostat s možností plynulé regulace teploty. Plastové víko s držáky je praktické – pokud jej otočíme, může sloužit také jako odkládací plocha při vaření nebo také jako běžná kuchyňská nádoba vhodná například na sbírání ovoce. Pánev má světelnou signalizaci chodu, je dostatečně velká, má obdélníkový půdorys se zaoblenými hranami.

Plusy: Ideální tvar i velikost, kvalitní povrch a velmi praktické víko.

Minusy: Výrobku není prakticky co vytknout.

Elta – Cena: 899 Kč

Klikněte pro větší obrázek!Druhá testovaná pánev je o víc než polovinu levnější než výrobek ETA. Tomu ale odpovídá i kvalita a zpracování. Tento typ, který zvládne smažení, pečení, vaření i grilování, lze doporučit spíše pro občasné použití například na chatách a chalupách. I tento typ zvládne smažení, pečení, vaření i grilování. Vhodná je také pro ohřev jídla, což právě oceníme zejména ve víkendových bytech. Plocha na pečení je dvouvrstvá, aby se zamezilo připékání potravin – na druhou stranu ale v žádném případě nemůže konkurovat titaniové vrstvě předchozího testovaného výrobku. Tento typ zachovává tvar klasické pánve – je tedy kulatý, jen stěny jsou o něco vyšší. Průměr pánve činí 40 cm. Teplotu lze plynule nastavit kolečkem umístěným na madle pánve, a to až do 190 stupňů, což rozhodně pro běžné vaření postačí. Víko tohoto typu není vyrobeno z plastu, jako u předchozí pánve, ale je skleněné a není vhodné pro samostatné používání. Samozřejmostí je ale jeho žáruvzdornost a odolnost proti nárazu. Příkon tohoto typu je o něco vyšší, činí 1400 W.

Plusy: Pánev je lehká a malá, tedy vhodná k převážení z místa na místo.

Minusy: Nižší kvalita zpracování, hodí se spíš pro občasné použití.

Klikněte pro větší obrázek!Tefal Astucio – Cena: 2399 Kč

Výrobek jedničky na trhu v oboru pánví, firmy Tefal, splňuje i ty nejvyšší nároky. Jeho základna je kovová, madla jsou plastová. Samozřejmostí je termostat a kontrolní světlo chodu. Tento typ obsahuje nepřilnavou, vyjímatelnou nádobu, vhodnou například na soté. I v tomto případě je víko vyrobeno z tvrzeného varného skla. Topná spirála je vyklápěcí, proto je celá pánev snadno čistitelná a manipulovatelná. Vyjímatelná je i přiložená deska na grilování, která je rovněž opatřena nepřilnavým povrchem. Rovněž je přibalena i vyjímatelná menší nádoba na šťávu, kterou je vynikající připravované potraviny znovu potírat. Tento typ má stejně jako první testovaná pánev obdélníkový půdorys s rozměry 32 cm x 27 cm a zvládne všechny funkce, jako je vaření, pečení, smažení a grilování. Pánev je vysoká 5,5 cm a má příkon 1300 W.

Plusy: Bezchybné zpracování, funkčnost a řada doplňků.

Minusy: Vzhledem ke kvalitě je i vyšší cena odpovídající.

Text: Zuzana Veselá

Foto: www.eod.cz; www.1nakup.cz; www.quelle.cz; www.bilezbozi.cz