Amica EE 5160 – Cena: 4400 Kč

Amica EE 5160 – Cena: 4400 KčPrvní testovaný výrobek pochází od výrobce, o němž v poslední době často slyšíme v různých reklamách. Typ je na pohled prakticky stavěný, je také opatřen šikovným smaltovaným příklopem. Spadá do energetické třídy A.

Užitný objem jeho trouby je 58 litrů. Trouba je celkem jednoduchá, postačí ale v domácnostech, kde se příliš nepeče a negriluje. Trouba nabízí klasický (konvenční) ohřev a funkci horního a dolního ohřevu zvlášť. Dveře trouby mají dvojité tvrzené sklo, které by něco mělo vydržet. Vnitřní prostor trouby je konstruován pro snadnou údržbu, za což udělujeme velké plus.

Varná deska je rovněž elektrická se čtyřmi klasickými litinovými plotnami (2 jsou větší, 2 střední). Ve spodní části se nachází praktická zásuvka, například na plechy. Tento typ sice patří mezi ty obyčejnější, zdá se ale, že je zpracován kvalitně, a slibuje tak delší výdrž.

Plusy: Snadná údržba trouby, praktické a kvalitní provedení, energetická třída A.

Minusy: Trouba nemá žádné funkce navíc.

Candy CEE 5620 W – Cena: 5600 Kč

Candy CEE 5620 W – Cena: 5600 KčZhruba o tisícovku dražší typ značky Candy nabízí některé funkce navíc – u trouby. Tento typ ale spadá do energetické třídy B.

Jeho statická trouba je o poznání menší než u prvního testovaného sporáku – má „jen“ 42 litrů užitného objemu. Oceňujeme polohovatelný rošt a dva plechy, které jsou součástí balení. Trouba disponuje vnitřním osvětlením.

Přístroj má rovněž čtyři klasické elektrické ploténky (dvě jsou velké a k tomu úhlopříčně dvě malé). Typ je opatřen nastavitelnými nožičkami a bezpečnostními prvky, jakou jsou speciální bezpečnostní trysky. Tento sporák nevypadá špatně a není ani tak špatně vybaven. Vzhledem k ceně, která je v kategorii elektrických sporáků vyšší, bychom ale ocenili více sporák, který spadá do energetické třídy A.

Plusy: Polohovatelný rošt, funkce grilu.

Minusy: Menší trouba a energetická třída B.

Indesit K3E11 – Cena: 5400 Kč

Indesit K3E11 – Cena: 5400 KčPoslední testovaný sporák vypadá na pohled také velice zajímavě. Bohužel ale i tento typ spadá do energetické třídy B.

Užitný objem trouby je tu ale větší – 58 litrů. Také tento spotřebič je opatřen smaltovaným příklopem. Přístroj disponuje také funkcí programovatelného vaření. Má v sobě přímo zabudovanou minutku, kterou lze při vaření využít. Trouba je u tohoto typu konstruována prakticky, má také celou řadu funkcí, jako je speciální funkce pro pečení jemného pečiva, samostatný horní ohřev, gril (bez otočného rožně) a statický ohřev.

K troubě patří jako příslušenství jeden plech a mřížka na pečení. Klasické litinové plotny jsou tu kvalitní (dvě jsou velké, dvě jsou střední). Tento typ by se nám velice líbil, škoda jen energetické třídy B.

Plusy: Trouba má celou řadu funkcí. Typ je konstrukčně dobře zpracován.

Minusy: Spadá do energetické třídy B.

Závěr: V našem testu se potvrdilo, že nejdražší nemusí nutně znamenat nejlepší. Vítězem testu se vzhledem k ceně a energetické třídě A stal první testovaný sporák.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz