Scarlett SC 1225 Theresa – Cena: 660 Kč

Nerezová rychlovarná konvice se zvláštním Scarlett SC 1225 Theresakoseným provedením a nevšední kombinací nerezu s černým a narůžovělým plastem je nejen líbivá na pohled, ale také poměrně praktická. Tento typ má přesně litrový objem, příkon dosahuje 1800 W. Ukrytá topná spirála je doménou všech modernějších typů. Konvice má v sobě zabudovaný filtr na vodu, který lze vyjmout a propláchnout. Na podstavec je možno tuto konvici nastavit jakkoli kolem celé jeho osy díky tzv. středovému konektoru, který by měl také mimo jiné garantovat delší životnost přístroje. U nerezových konvic často postrádáme vodoznak, praktický pro kontrolu hladiny vody a průběhu vaření, u tohoto typu je ale vodoznak dobře viditelný a dokonce oboustranný. Je-li přístroj v chodu, svítí světelná kontrolka. Praktická je také bezpečnostní ochrana před zapnutím bez nalité vody. Oceňujeme i zabudovaný naviják přívodního kabelu v podstavci. Díky němu se nemusí povalovat kabel bez ladu a skladu po kuchyni v době, kdy se zrovna nic nevaří.

Plusy: Zajímavý design, nízká cena, moderní typ.
Minusy: Mezi obyčejnějšími varnými konvicemi nelze tomuto typu nic vytknout.

Eta 1592 9000 Lina – Cena: 500 Kč

Jedna z nejlevnějších nerezových varných Eta 1592 9000 Lina konvic vůbec. Nižší cena se projevuje mimo jiné na nikterak výrazném vzhledu a větším podílu černých plastových součástí. Topná spirála je ale i v tomto případě ukrytá, dno ale zůstává ploché. Dno tohoto typu je vůbec velice dobře řešené, také vyrobené z nerezu. Objem je také jeden litr, příkon je ale vyšší – 2000 W. I tuto konvici lze na podstavec postavit v libovolném směru díky bezpečnostnímu středovému konektoru. Vodoznak najdeme v zadní části konvice – u jeho ucha, což není pro přehlednost moc praktické. Také tento typ má naviják přívodního kabelu a světelnou signalizaci chodu. Příjemně a prakticky je řešeno masivní madlo – díky kvalitnímu plastu zůstává neustále chladné a díky ergonomickému řešení padne přímo do ruky, a zabraňuje tak nechtěnému upuštění konvice.

Plusy: Příjemně uchopitelné madlo, nízká cena.
Minusy: Vodoznak umístěný pod madlem.

Tefal BI712513 VitesseS INOX – Cena: 1260 Kč

Poslední testovaná konvice patří spíše mezi ty Tefal BI712513 VitesseS INOXdražší typy mezi malými konvicemi o objemu jednoho litru. Zajímalo nás proto, nakolik je lepší než předchozí dvě, o více než polovinu lacinější. Tato konvice disponuje nejvyšším příkonem 2200 W a speciálním bezpečnostním výklopným víkem se zpomalovačem otevírání. Plusem je ukrytá kvalitní topná spirála z nerez oceli a možnost nasadit konvici na podstavec v libovolném směru. Zabudovaný filtr účinně zachycuje vápenaté usazeniny z vody. Vápenné usazeniny by se měly pravidelně odstraňovat i z vnitřku konvice, například kyselinou citrónovou. Také u tohoto typu najdeme praktický oboustranný vodoznak a kontrolní světélko provozu. Držadlo se velice příjemně uchopuje, navíc je opatřeno protiskluzovou úpravou. Do tohoto typu se opravdu vyplatí investovat.

Plusy: Rychlé a bezpečné vaření, kvalitní topná spirála, filtr.
Minusy: Tento typ se nám, i přes vyšší cenu, v testu líbil nejvíce.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz