Severin PG 8523 – Cena: 1200 Kč

GrilPrvní testovaný gril od firmy Severin nás zaujal nejen nízkou cenou, ale také praktickým uspořádáním s úložným prostorem a možností zavěšení grilovacího náčiní. Tento typ je velice lehký a skladný. Jedná se o elektrický typ o příkonu 2300 W. Plusem je možnost nalití vody do grilovací vany – tento postup eliminuje kouř a nežádoucí pachy vznikající při grilování.

Oceňujeme také dostatečnou výšku grilu (73 cm) – u grilu lze pohodlně sedět a není třeba se příliš ohýbat. Teplotu v grilu lze pohodlně regulovat otočným knoflíkem.

Provedení grilu je poměrně kvalitní, základ tvoří lehká ocel, mřížka na grilování je chromová a povrchová úprava je emailová. Přístroj lze velice snadno rozebrat, včetně ochrany proti větru, a údržba je tak poměrně snadná. Topné těleso je vybaveno bezpečnostním mikrospínačem, který umožňuje automatické vypnutí při náhle nastalém problému.

Plusy: Kvalitní praktický gril, který funguje na elektřinu, a dá se tak využít pod přístřeškem i ve chvílích horšího počasí.

Minusy: Nutnost elektrické přípojky. Máte-li ale zájem o koupi levnějšího zahradního elektrického grilu, v tomto případě chybu neuděláte.

Soehnle Landmann 31454 – Cena: 1400 Kč

GrilDruhý testovaný typ představuje klasický zahradní gril, který funguje na dřevěné uhlí. Cena něco přes tisícovku se velmi podobná ceně grilů běžně dostupných v supermarketech, u tohoto značkového typu si ale můžete být jisti provedením, které něco vydrží. Materiál použitý na tělo grilu je v tomto případě ještě kvalitnější pochromovaná ocel, s výjimkou ohniště, které je smaltované.

Také tento typ obsahuje prostor pro odkládání nářadí a talířů, a to jak v podobě dřevěné police pod grilem, tak v podobě rozšířené horní části. Plusem je také přítomnost madla pro zavěšení kuchyňského náčiní. Samozřejmostí je ochrana proti větru.

Velice jsme při testu ocenili také kolečka, která usnadňují pohyb i na relativně nerovném venkovním povrchu. Celkově se nám tento typ jevil vzhledem k příznivé ceně a kvalitnímu zpracování jako velice výhodná koupě.

Plusy: Vynikající praktický značkový zahradní gril za nízkou cenu.

Minusy: Při delším používaní mohou dřevěné součásti grilu vypadat omšele.

Soehnle 11760 – Cena: 1250 Kč

GrilPoslední testovaný výrobek představuje zajímavou variaci na zahradní gril na dřevěné uhlí. Tento typ ale může eventuálně posloužit také jako estetické, bezpečné a praktické ohniště. Z každé zahrady či verandy udělá romanticky útulné zákoutí.

Průměr ohniště je v tomto případě 37 cm. Celý gril je vyroben ze smaltovaného kovu. Na tomto typu oceňujeme nejkvalitnější rošt, který je vyroben z pochromované oceli a slibuje delší výdrž než u předchozích testovaných typů. Propadání dřevěného uhlí není potřeba se bát díky praktické mřížce, která je součástí balení.

I tak je ale třeba do tohoto typu vložit pro jedno grilování o něco více dřevěného uhlí – na druhou stranu dřevěné uhlí je poměrně levné a odměnou je dokonale připravené a voňavé maso.

Plusy: Esteticky zajímavý typ s multifunkčním užití, kvalitní zpracování.

Minusy: Estetično převažuje nad praktičností, hluboký kotel se déle rozehřívá.

Text: Zuzana Veselá
Foto: eod.cz; obchodni-dum.cz