Je fritování správné?

Fritovací hrnec je nesporně velmi praktický pomocník v kuchyni. Každý fritovaný pokrm nenasákne tolik olejem jako při smažení na pánvi. Navíc potraviny nestejnoměrného tvaru a velikosti se na ní neosmaží dobře po celém povrchu, ale ve fritéze naopak zcela rovnoměrně. Důležitá je i doba přípravy jídla – je časově méně náročná.

Fritéza

Vybíráme fritézu

  • Při výběru vhodné fritézy do domácnosti se lze setkat se čtyřmi druhy. První tři jsou klasickými fritézami a čtvrtý je takový malý všeuměl:
  • Dnes již minimálně využívaný typ je fritéza s topným tělesem ponořeným v oleji. Podobný princip je využit u varné konvice.
  • Novějším a též nejběžnějším typem je fritéza se skrytým topným tělesem, většinou pod nádobou fritovacího hrnce.
  • Boom v dnešní době prožívá tzv. rotofritéza. Díky svému nakloněnému dnu a rotujícímu koši patří k nejmodernějším klasickým fritézám. Její předností je opravdová rovnoměrnost osmažení a podstatná úspora oleje.
  • Multifunkční fritovací hrnec kromě smažení „umí“ i jiné věci – i tento přístroj se v současnosti dere do popředí zájmu zákazníků.

Otázka zní: Co zvolit?

1.Multifunkční fritovací hrnec

Je velice mnohostranným pomocníkem v kuchyni. Zvládne nejen smažení a vaření, ale i pečení. Lze v něm připravovat též omáčky a polévky. Hrnec je větších rozměrů, s obsahem oleje od 0 až po 3 litry. Má vyjímatelnou nádobu, většinou s teflonovou povrchovou úpravou, která je omyvatelná i v myčce.

Zdrojem je elektrická energie, tedy je to hrnec vhodný i k pobytu na chalupě a chatě, kde klasický sporák většinou není nezbytný. Při pravidelném používání je ale nutno počítat se zvýšenou spotřebou energie.

Nešikovná je také manipulace s olejem v hrnci - chceme-li využívat všech možností úprav, je nutno přelévat z hrnce olej na fritování do jiné nádoby.

2. Klasická fritéza

Je sice statickým a jednostranný hrncem, ovšem olej se z něj přelévat nikam nemusí. Novější typy fritéz mají odnímatelná víka i vyjímatelné nádoby, omyvatelné v myčce. Je to velmi pohodlné řešení pro kvalitní vyčištění fritézy.

K základním funkcím by měly patřit tepelná pojistka, filtr pachů a lapač par, kontrolka ohřevu oleje a filtr oleje. Velikost hrnce je možno zvolit dle počtu členů domácnosti s obsahem oleje od 0,5 litru až po 4 litry. Spotřeba elektrické energie také příliš neroste, protože fritéza se nevyužívá tolik jako variabilní multifunkční hrnec.

Klasický fritovací hrnec je tudíž výhodnější tam, kde je se vaří jinak pouze na plynu, nebo na indukci.

Text: Pavla Jelínková
Foto: tefal.com; my-concept.cz; delonghi.com; moulinex.com