4 výhody jogurtovače:

  1. větší množství jogurtu připraveného ihned ke konzumaci
  2. ekologičnost – žádné dilema, kam s kelímky od kupovaných jogurtů
  3. úspora financí – přes prvotní investici do přístroje je výroba domácího jogurtu levnější
  4. zdravotní hledisko – přesně víte, co váš jogurt obsahuje

Jogurtovač Bio Bravo – Cena: 499 Kč

Kulatý jogurtovač má pěkný design v bílé barvě a přijatelné proporce – má výšku 123 cm a průměr 25 cm. Jeho příkon je 130 W. Připravíte s ním kvalitní bioaktivní jogurt. Podstatou je kultivace speciální mikrobiální kultury v pasterizovaném (netrvanlivém) mléce, při jehož přípravě je nutno striktně dodržovat přesnou teplotu. Pro „očkování“ mléka použijte zakoupený přírodní jogurt nebo jogurtovou kulturu, kterou seženete v drogerii. Na výrobu 7 sklenic o objemu 150 ml potřebujete zhruba 4 až 6 hodin. Teplotu hlídat nemusíte, automaticky se reguluje. Recepty na přípravu jogurtu, nápoje, pomazánek, pohárů i majonéz jsou součástí vybavení přístroje.

Plusy: Malé rozměry, dobré vybavení za nízkou cenu, jednoduchá manipulace.

Minusy: Trochu hlučnější provoz.

Klikněte pro zvětšení!

Jogurtovač Steba JM 1 – Cena: 990 Kč

Elektronický jogurtovač Steba JM 1 má elegantní spirálovitý design a osm kelímků s víčkem. Jeho příkon je 220 W a rozměry 29 x 26 x 13 cm. Praktické je navíjení přívodní šňůry a časovač pro různou konzistenci jogurtu. To vše s LCD displejem, provozní kontrolkou, zvukovým signálem ukončení zrání a možností časování po hodinách i minutách řadí tento jogurtovač do vyššího standardu. Vyrobit s ním můžete jeden až dva litry jogurtu a údržba je velmi snadná. Součástí vybavení jsou recepty.

Plusy: Elegantní design, četnost funkcí, snadná údržba a ovládání.

Minusy: Poměrně vysoká pořizovací cena.

Klikněte pro zvětšení!

Jogurtovač Severin JG 3516 – Cena: 608 Kč

Kulatý, modrobílý jogurtovač Severin JG 3516 má průhledné víko a 7 skleniček na dávkování jogurtu. Příkon je 120 W. Spínač pro zapnutí a vypnutí se světelnou kontrolkou a možností nastavení doby zrání odpovídá běžnému standardu.

Plusy: Pěkný design a tichý chod.

Minusy: Málo funkcí vzhledem k ceně.

Klikněte pro zvětšení!

Jogurtovač a zmrzlinovač Singer - Ariete Disney 645 – Cena: 1370 Kč

Jogurtovač Singer-Ariete Disney 645 je variabilní přístroj na domácí výrobu jogurtu i zmrzliny. Disneyovský vzhled výrobku odpovídá jeho názvu a je přitažlivý především pro děti, hlavní konzumenty zmrzliny a jogurtu. V nádobě vyrobíte až 1,5 litru jogurtu, je vyjímatelná a tudíž snadná na údržbu. Příprava je rychlá a ke konci výroby lze přidávat i přísady. Příkon je 350 W, světelná kontrolka, automatický časovač nastavení doby zrání a variabilnost použití přístroje odpovídá vyšší třídě i cenově. Součástí jsou opět recepty.

Plusy: Vysoký příkon, funkčnost a variabilní využití přístroje.

Minusy: Trochu kýčovitý design, nemožnost dávkování jogurtu na porce.

Klikněte pro zvětšení!

Text: Pavla Zigová
Foto: http://www.zasilkovyobchod.cz/; www.domaci-elektro.cz/