Bosch TKA 6024V – Cena: 950 Kč

Bosch TKA 6024V – Cena: 950 KčV různých barevných modifikacích a lehkých funkcích obměnách nabízí firma Bosch již léta kvalitní kávovary poměrně příznivé cenové úrovně. U této řady kávovarů zvané „private collection“ se navíc designéři této firmy nechali inspirovat svou barevnou fantazií a vznikla líbivá šedo-červená kombinace.

Mimo poměrně příznivé ceny jsme ocenili i vyšší příkon 1100 W a to, že je typ poměrně lehký a skladný.

Líbilo se nám i provedené skleněné konvice s šedými prvky o objemu 1,25 litru. Tento objem je pro rodinu tak akorát, při úplném naplnění zvládne asi deset větších šálků kávy. U tohoto typu je zejména výborně vypracován systém filtrace, který mu mohou závidět i dražší typy. Má totiž výměnný filtr, který je výkyvný a neumožňuje odkapávání již vylouhované kávy.

Typ má také aromaspirálu pro zachování maximálního aroma kávy, a to hned ve dvou úrovních. Deska pod konvicí je schopna kávu stále přihřívat a také ovládání je velice snadné. Dobrá varianta nákupu.

Plusy: Oblíbený a lety prověřený typ, káva má opravdu vynikající aroma.

Minusy: Vzhledem k této nižší ceně nemůžeme čekat žádné další přídatné funkce.

Melitta M657-0503 Look Therm – Cena: 1300 Kč

Melitta M657-0503 Look Therm – Cena: 1300 KčDruhý testovaný spotřebič sice zatím u nás často na pultech obchodů nenajdeme, lze jej ale velice dobře nakoupit přes internet. Tato značka je prověřená prodejem po celé Evropě. Typ, který jsme vybrali do testu, je zajímavý zejména tím, že místo klasické skleněné či nerezové konvice, je dodáván přímo s termoskou, do které se káva překapává. Termosku pak stačí jen zavřít, vyjmout, a odnést si ji kamkoli uznáte za vhodné.

Tento typ je ale samozřejmě k dostání také ve variantě s klasickou konvicí. Kapacita termosky je dostačující, asi na 8 středních až větších hrnků.

Ovládání typu a údržba jsou velice jednoduché. Přístroj se v podstatě ovládá stisknutím jednoho tlačítka, po skončení přípravy kávy se přístroj automaticky sám vypne. Indikátor hladiny vody je samozřejmostí, i když u termosky je situace pochopitelně poněkud ztížená. Příkon typu činí 950 W.

Plusy: V zahraničí velice oblíbený typ s revolučním systémem překapávání do termosky a kvalitní provedení.

Minusy: Některé drobnosti, jako je systém filtrace, nás příliš nenadchly.

Kenwood CM021 – Cena: 1700 Kč

Kenwood CM021 – Cena: 1700 KčPoslední testovaný kávovar patří mezi novější typy na trhu. Velice se nám líbí lesklý barevný kov, z kterého je vyroben.

Za poměrně příznivou cenu v poměru ke kvalitě se vám tento přístroj může stát velice dobrým pomocníkem po řadu let. Je poněkud robustnější, čemuž odpovídá hmotnost 3 kg.

Oceňujeme funkci ThermoGen, která se stará o ideální teplotu překapávané kávy, aby nedošlo k znehodnocení jejího aroma. Systém OptiTemp na druhou stranu nic převratného nepřináší – ploténka udržuje kávu ve stále teplotě i po skončení programu.

Přístroj ale nabízí také možnost nahřívání samotných šálků již během přípravy kávy, což je výborná funkce. K přístroji patří také praktická odměrka na kávu.

Plusy: Lahodné aroma kávy, rychlá příprava, super provedení. Pokud vás zaujal jeho nevšední vzhled, pak volte tento kávovar, za tuto cenu je opravdu výhodný.

Minusy: Žádné výraznější jsme nezaznamenali.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodnidum.cz; ecx.images-amazon.com