Tchibo Cafissimo – Cena: 1999 Kč

Nejlevnější zástupce kapslových kávovarů je tento vzhledově příjemný typ, který nabízí snadnou přípravu kávy té nejvyšší kvality, jak ji můžeme ochutnat v originál kavárnách firmy Tchibo.

O oblíbenosti tohoto typu svědčí fakt, že výrobce hlásí, že se jen obtížně shání. Plusem je velký tlak 15 barů, tryska pro napěnění mléka a snadné ovládání pomocí barevných tlačítek. Ty odpovídají barvám základních kapslí – černá, žlutá a modrá.

Příprava tak nemůže být snazší, nevýhodou jsou ale jen tři základní druhy kávy – překapávaná, espreso a café créma. Cena jedné kapsle vyjde na necelých 7 Kč, i v tomto ohledu se tak typ řadí mezi levnější.

Oceňujeme ukazatel docházející vody v zásobníku, což je velice praktické. Přístroji naopak chybí odkládací prostor na použité kapsle. Jinak je ale ovládání velice snadné, vhodné i pro méně zdatné uživatele.

Plusy: Nízká cena přístroje i kapslí, snadné ovládání, velký tlak 15 barů.

Minusy: Jen 3 základní druhy kapslí, zbytečná rozměrnost přístroje.

Lavazza Blue – Cena: 4500 Kč

Kávovar od firmy Guzzini je navzdory svému názvu nabízen v několika barevných variacích – bílé, krémové, červené a oranžové. Cena tohoto typu se na internetu pohybuje od 4500 Kč až po zhruba dvojnásobek, vyplatí se proto hledat.

Problém může nastat také se sháněním některého z deseti druhů kapslí – standardně bývají totiž k dostání je čtyři základní druhy. Jejich další nevýhodou je nutnost nákupu velkého množství – mléko a čaj se prodávají po 50 kusech, káva dokonce po 100 kusech.

Ovládání spotřebiče je ale také velice jednoduché a káva ani v tomto případě nemá chybu. Plusem je tryska na páru a praktická odkapávací zásuvka, kterou lze snadno vyjmout. Také tento typ se hodí pro přípravu kávy do velkých i menších hrnků.

Plusy: Propracované provedení, invenční design, snadné ovládání.

Minusy: Obtížnější shánění kapslí, které se prodávají jen po větším množství kusů.

Nespresso Citiz – Cena: 4690 Kč

Pro výběr této novinky od firmy Krups hovoří již fakt, že oblíbený průkopník kapslových kávovarů Nescafé Dolce Gusto rovněž pocházel z dílny této společnosti. Nespresso Citiz zabírá na kuchyňské lince opravdu minimum prostoru v poměru ke svým výjimečným schopnostem.

Snadno a komfortně uvaří kávu, která je k nerozeznání od kávy uvařené v profesionálních kávovarech, a velmi snadno se udržuje. Oceňujeme také vkusné a praktické provedení – velkou nádržku na litr vody, která nezabírá zbytečné místo navíc, a vyklápěcí mřížku na menší hrnečky.

Velkým plusem je skrytý kontejner na deset použitých kapslí a také naprosto jednoduchá příprava kávy – spotřebič nabízí dvě tlačítka, jedno na velkou kávu a druhé na malou kávu, například espreso.

V nabídce je mnoho druhů kapslí do tohoto typu – 16, z toho 3 druhy jsou bez kofeinu. Výrobce nabízí i možnost recyklace kapslí a koupení typu se šlehačem na mléčnou pěnu.

Plusy: Velký výběr káv, praktické a kvalitní zpracování, možnost recyklace kapslí, snadné ovládání i údržba.

Mínusy: Tento typ se stal vítězem našeho testu i přes vyšší cenu kapslí (od 94 Kč za 10 ks).

Text: Zuzana Veselá
Foto: az-elektro.cz; kavadomu.cz; tchibo.cz